Fotorelacja wraz z opisem z meczu A-klasa Racibórz 2017/2018.
Ground nr: 370

KS Kornowac - Płomień Kobyla 06.05.2018 (2-2) 7-Poziom
Att: 340 H: 17:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion KS Kornowac

To nie pierwszy bilet tego typu na Kornowacu. Wcześniej było hasło o treści: Gdy cię nudzi ciężka praca, przyjdź na mecz do Kornowaca.

Był to drugi dzień w czasie majówkowego wypadu. Z samego rana zwiedziłem Skalne Miasto w Adrspachu.

Jak widać, więcej kibiców postanowiło najpierw pozwiedzać, a potem udać się na mecz :).

Miałem cichą nadzieję, że po zwiedzaniu zaliczę mecz w Nachodzie albo Trutnovie. Niestety kluby z tych miast grały tego weekendu na wyjeździe. Następnie podjąłem decyzję, że zobaczę jakiś mecz w drodze do domu. Wybór padł na Głubczyce albo Krnov. Ostatecznie udałem się do Kornowaca, czyli jeszcze bliżej domu.

W Kornowacu są ładne miejsca za jedną z  bramek, gdzie przygrywała weselna muzyka.

Budynek klubowy.

Jedna z ławek rezerwowych.

Jeden z zawodników gości, miał 20-sekundowe spóźnienie.

Goście na czerwono.

Powyższy spóźnialski zapomniał ochraniaczy.

Płyta boiska w Kornowacu jest równa, ale cała nawierzchnia jest nachylona lekko pod kątem.

Trybuna "zacieniona".

Jadąc na ten mecz nie spodziewałem się niczego szczególnego. Okazało się jednak, że było to spotkanie derbowe Gminy Pogrzebień. Jak często była w czasie meczów derbowych, publiczność licznie się stawia na zawodach. Nie inaczej było i tym razem, ale publiczność wynosząca grubo ponad 300 widzów zrobiła niesamowite wrażenie.

Bo każdy wiejski klub musi posiadać porządny kombajn. :)

Takie małe niedociągnięcie w malowaniu linii pól karnych.

Pogoda dopisała, publiczność dopisała a jak z meczem? Spotkanie także mogło się podobać, ponieważ toczone było w szybkim tempie, a obie drużyny dążyły w końcówce do zdobycia zwycięskiej bramki. Wcześniej jednak najpierw na prowadzenie w meczu wyszli gospodarze, po golu z karnego. Do przerwy wynik brzmiał jednak 1-1, a niedługo po przerwie padł drugi gol dla gości. Ostatecznie doszło do wyrównania 2-2 i takim wynikiem zakończył się mecz.

Był to 34 godziny poza domem i dwa obejrzane mecze.