Górnik Bobrowniki Śląskie (Tarnowskie Góry) - KS Orkan Dąbrówka Wielka (Piekary Śląskie) 26.05.2018

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: A-klasa Bytom. Sezon: 2017/2018.
Ground: 374

26.05.2018 (4-1) 7-Poziom Att: 110 H: 17:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion Górnik Bobrowniki Śląskie

Ładny bilet w kształcie kalendarza kieszonkowego.

Po meczu Gwarka, bez względu na to jaki drugi mecz bym nie wybrał, miałem na dojechanie maksymalnie 10 minut. Padło na klub Górnik Bobrowniki, ponieważ Google Maps wskazał najkrótszy czas dojazdu tzn. nieco ponad 4 km w 6-8 minut. Spotkanie Gwarka zakończyło się z lekkim opóźnieniem, więc na Bobrowniki dotarłem, kiedy...

... zawodnicy grali już minutę, maksymalnie dwie.

Obie drużyny miały kolorystycznie bardzo podobne stroje. Gospodarze założyli żółte koszulki, niebieskie spodenki oraz żółte getry.

Klub posiada dużą wykrzesełkowaną trybunę ale niestety bez dachu.

Spotkanie od początku toczyło się w bardzo szybkim tempie, ale w oglądaniu widowiska nie ułatwiało świecące prosto na twarz gorące słońce.

Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów, w momencie kiedy rozbrzmiały dzwony z widocznego w oddali kościoła.

Miejscowi kibice.

Do śmiesznej sytuacji na boisku doszło w drugiej połowie. W czasie kontry gospodarzy, kilka metrów od bramki przeciwnika doszło do podania, iż linię spalonego wyznaczała już piłka. Zawodnik Bobrownika, który otrzymał piłkę, miał przed sobą pustą bramkę, ale piłka po jego strzale, powędrowała w kierunku dalszego słupka, po czym... minęła bramkę :D.

Fajną pętlę nad boiskiem zrobił samolot ze zdjęcia. Airbus A321 linii Onur Air reg.: TC-OBZ. Na tym meczu był także dron. Być może ten sam co na spotkaniu Gwarka. W tym dniu widziałem chyba po raz pierwszy drona w czasie meczu i to na obu spotkaniach :P.

Spotkanie od początku toczyło się w żywym tempie. W tym okresie boisku nie było widać różnicy dzielącej oba kluby w tabeli ligowej. Gospodarze jednak jak przystało na lidera, wykorzystali swoje dogodne sytuacje, co dało im komfort w grze. W drugiej części gry grali już na luzie, zdobywając kolejne gole, podcinając jednocześnie skrzydła gościom. Bramka Orkana padła, kiedy zwycięstwo Górnika nie podlegało już dyskusji. Końcowy wynik 4-1.

Jak wspomniałem, mecz wybrałem pod kątem szybkiego dojazdu ze spotkania Gwarka Tarnowskie Góry. Wybór był jak najbardziej trafny, ponieważ po meczu mogłem jeszcze oglądać fetę, ponieważ Górnik zapewnił sobie awans do ligi okręgowej. Ciekawe czy Boniek wysłał gratulacje.