niedziela, 28 września 2014

KS Zakopane - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 28.09.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 9 kolejki: IV liga 2014/2015, grupa: małopolska (wschód).
KS Zakopane - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 28.09.2014 (3-1) 5-Poziom
Att:200 H:16:00 Cena: 5zł FOT MOV 
Stadion ul. Orkana (Zakopane)Bileter pojawił się przy wejściu na obiekt dopiero w momencie kiedy około 50 osób w tym ja siedziało już na trybunach. Żeby mieć pamiątkę specjalnie kupiłem wejściówkę, podchodząc do sprzedawcy. Kosztowało mnie to o jeden złoty więcej niż cena na bilecie, ponieważ nie umiał mi wydać.

Wcześniej jednak zwiedziłem najważniejsze miejsca w Zakopanem, oczywiście zaraz po stadionie przy ul. Orkana. Była to skocznia, znana z Pucharu Świata.

Była też słynna ulica Krupówki na której...

...czas umilała mi góralska muzyka.

Pojawiłem się także na Gubałówce, gdzie z góry chyba nawet dostrzegłem boisko przy Orkana.

Do meczu było jeszcze parę godzin ale jak widać kibiców na Gubałówce jak i na...

...Krupówkach było już całkiem sporo. :P

Wejście na obiekt faktycznie jest od strony ulicy Orkana, więc nie ma żadnej zmyłki.

Boisko było nieco grząskie ale poza tym bardzo równe.

Budynek klubowy w stylu góralskim miał jeden feler.

Tym felerem była ta bardzo rzucająca się w oko tablica.

Trybuna główna.


Ten o to Pan w kamizelce wdał się w przedmeczową dyskusję z sędziami. Podobno 17 lat sędziował mecze w ekstraklasie hokeja na lodzie.


Gospodarze na czerwono-czarno. Ponownie jak podczas wczorajszego meczu w Nowym Targu, nie było przywitania zawodników obu drużyn. To jakiś zwyczaj w tej części Polski?


O ile się nie mylę to boisko przy ul. Orkana nie licząc drugiego stadionu w Zakopanem przy ul. Czecha jest drugim najbardziej na południe Polski wysuniętym obiektem piłkarskim, gdzie rozgrywane są oficjalne mecze. Przoduje tutaj natomiast Otryt Lutowiska z Bieszczad.

Nad boiskiem góruje jedna z najsłynniejszych Polskich gór o ile nie najsłynniejsza, czyli Giewont.


Ponownie Giewont z charakterystycznym krzyżem.

Uprzedzę nieco fakty i powiem, że gole padły w meczu. Min. tak padła pierwsza bramka przy tak wykonywanym rzucie rożnym. Jak widać piłka wyraźnie była poza promieniem jednego metra.

Radość po strzelonej bramce.
Wielokrotnie w pobliżu boiska przelatywał helikopter. Być może był to nawet ten, który szukał w górach turystę z Francji, o czym informowano w TV następnego dnia.

Na trybunach było wesoło. Na zdjęciu pies, który rzekomo nie jest głodny bo "wczoraj jadł".

Po przeciwnej stronie cały mecz szczekał owczarek niemiecki od jednego z kibiców. Jakaś osoba z klubu specjalnie z tego powodu pobiegła w to miejsce aby właściciela porządnie ochrzanić. Nic to jednak nie dało.

Trybuna główna z tej perspektywy wypełniła się dość znacznie. Na niej zasiadła także spora grupa fanów gości. Czasem zaintonowali jakąś przyśpiewkę ale nic poza tym.

Pod koniec meczu przemieściłem się na przeciwną trybunę. Patrząc na boisko z tego miejsca bardzo raziło słońce i w tym momencie akurat padł ostatni go dla Zakopanego. W dodatku rzadkiej urody po strzale zza pola karnego.


Trener gospodarzy oglądał mecz z podwyższenia przez co lepiej widział boisko.

W meczu najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze (czytaj wyżej). Jeszcze przed przerwą było 1-1 po wykorzystanym rzucie karnym. Chwilę przed tą sytuacją goście zmarnowali jednak karnego. Obie sytuacje są na moim filmie. W drugiej połowie na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze po strzale przewrotką z pola karnego. 15 minut przed końcem gospodarze dorzucili trzeciego gola (czytaj wyżej) i wynikiem 3-1 zakończył się ten stojący na dobrym poziomie mecz. Po tej kolejce obie drużyny zajmują odpowiednio 12 i 15 miejsce.

4 komentarze:

  1. W opolskiem też się czasem nie witają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mała errata - Gerlach to nie ta liga ;-), na zdjęciach fajnie ująłeś Giewont

    OdpowiedzUsuń
  3. Dąbrovia - bliska mi drużyna, ale na meczu wyjazdowym, to widziałem ją chyba z 7-8 lat temu.

    OdpowiedzUsuń