Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Moravskoslezský kraj Divize F (A2F).

MFK Havirov - FK Jesenik 08.05.2024 (1-1) 4-Poziom

Att: 340 H: 10:15 Cena: 50 Kc MOV

Klub z Havirova w końcu wprowadził porządne bilety, a nie te świstki od Balouska, co niemal wszyscy w Czechach mają.

Bilety w skoroszycie wyglądały niczym znaczki w klaserze. Pełen profesjonalizm.

Typowy dzień roboczy, ale w Polsce. W Czechach Dzień Zwycięstwa, więc mecze były rozgrywane od rana. Ja natomiast skorzystałem z zaległego urlopu.

Oprócz biletu zakupiłem program meczowy (10 Kc) i album na stulecie klubu (50 Kc). Jak za taką cenę, moim zdaniem warto było. W albumie było zdjęcie Jana Lastuvki, wraz z autografem. Ten znany czeski bramkarz urodził się w Havirovie i gra obecnie w drużynie MFK. W tym meczu jednak nie zagrał.

Wątek polski w albumie.

Gospodarze na biało-niebiesko.

Boisko boczne. fot 1.

Boisko boczne. fot 2.

Trybuna za bramką, niczym w jakimś buszu.

Niesamowicie drętwe to było spotkanie. Gospodarze strzelili w pierwszej połowie bramkę na 1-0 w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Następnie za swój minimalizm zostali srogo ukarani w starciu z jedną z najgorszych drużyn ligi. W drugiej połowie doszło bowiem do wyrównania po kuriozalnej sytuacji w czasie wykonywania rzutu rożnego. Piłka jakimś cudem wpadła do bramki, po strzale głową z najbliższej odległości. Następnie rzecz jasna Havirov podkręcił tempo gry i w doliczonym czasie, po interwencji brakarza, piłka nawet uderzyła się o słupek, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Plan był zacny tego dnia, aby obejrzeć jeszcze mecze w Priborze i Staricu, ale czas mi na to nie pozwolił.

Na koniec rzuciłem okiem na klubową knajpę po remoncie.