środa, 20 września 2017

Płomień Połomia - Odra Centrum Wodzisław Śląski 20.09.2017

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Okręgowy Puchar Polski, grupa: Rybnik; III runda, Sezon 2017/2018.
Mecz 2017: 69

Płomień Połomia - Odra Centrum Wodzisław Śląski 20.09.2017 (2-4) Okręgowy Puchar Polski (Rybnik)
Att:100 H:16:00 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion Płomień Połomia

Mecze na pomorzu się skończyły, ale urlop trwa dalej. Dzień po powrocie, w środku tygodnia udałem się na niedaleki mecz Okręgowego Pucharu Polski.

Od rana padał deszcz i kiedy przed meczem zobaczyłem ostrożnie maszerujących po murawie trzech gentelmentów to już wiedziałem co jest na rzeczy. Na szczęście po kolejnych pięciu minutach na rozgrzewkę wyszli piłkarze, czyli jednym zdaniem: "k... m...ć, da się grać!" Dodać należy, że jedno ze spotkań pucharowych zostało odwołane z powodu zalania boiska. Miało to miejsce na Ruptawie w Jastrzębiu Zdroju, co mnie specjalnie nie zdziwiło. Gościła tam ta prawdziwa Odra Wodzisław.

Klub zapraszał na mecz, a wejścia na stadion otworzono dopiero tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Rozumiem, że w czasie rozgrzewki piłkarzy przed meczem, można wejść do środka budynku?

Kosz w barwach narodowych?

Odra Centrum na biało.

W wielu miejscach murawa była grząska, a piłka stawała w kałużach. Generalnie chyba wydano słuszną decyzję, aby mecz został rozegrany.

Trybuna obok OSP pozostała zamknięta przez cały mecz. Pomimo braku biletów, około 20-osobowa grupa kibiców, wolała oglądać spotkanie zza płotu.

Nowy wodzisławski twór piłkarski, czyli Odra Centrum, gra obecnie w IV lidze. Połomia poziom niżej, czyli w lidze okręgowej.

W Połomii na meczu byłem nie pierwszy raz. Z ostatniej wizyty pamiętam przede wszystkim bogaty repertuar haseł kibiców, odnoszących się do wydarzeń na boisku. Nie inaczej było i tym razem, pomimo meczu Pucharowego. Chyba częściej będę odwiedzał tą miejscowość.

Spotkanie miało dziwny przebieg, ponieważ od początku spotkania atakowali gospodarze, a bramki zdobywali goście. Przy stanie 0-2, w końcu skuteczni okazali się gospodarze, po czym szybko zrobiło się 2-2, a po kolejnej chwili już 2-3. W tym momencie goście dosłownie wykorzystali trzy sytuacje na trzy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której Połomia egzekwowała około 15 rzutów rożnych. Spotkanie w drugiej połowie było bardziej wyrównane i nieco senne. Odra Centrum dorzuciła jedną bramkę i wynikiem 2-4 zakończyło się spotkanie. Na filmie bramka Połomii na 2-2, oraz obroniony rzut karny przez bramkarza tej drużyny.