Fotorelacja wraz z opisem z meczu: C-klasa Rybnik.

Mecz 2022: 113

LKS Skrbeńsko - Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) 16.10.2022 (2-1) 9-Poziom

Att: 50 H: 11:00 Cena: 5 zł MOV

W rundzie jesiennej do tej pory byłem na wszystkich trzech domowym meczach Skrbeńska. Do  odwiedzin zachęcały rewelacyjne bilety, wczesna pora meczu i niedaleka odległość od domu. Z czasem doszedł też fajny klimat meczów tej miejscowości. Wielkim wstydem byłoby, gdybym nie pojawił się na niniejszym czwartym spotkaniu domowym z uwagi na lokalne derby.

Kącik ogrodniczy.

Mecz był transmitowany na YT, przez Pana Dawida.

Gospodarze tym razem w białych koszulkach. Wcześniej były to zielono-czerwone.

Mecz derbowy zaszczycił swoją obecnością nawet Pan Radosław, ze słynnego kanału kartofliska. Było to zupełnie przypadkowe spotkanie.

Kibice gości pod dowództwem gniazdowego "Strajkowicza", mocno dopingowali piłkarzy, a także trenera. Dało się wielokrotnie usłyszeć: "Jozef, trenerze nasz, kiedy serie B nam dasz?" Był także ciekawy dialog, który rozpoczęli właśnie fani gości: - Skrbeńsko nie gniewaj, derby (?) wygramy, wygramy, a wy nie. - Marzyciele, marzyciele.

Przed meczem zamieniłem dwa słowa z trenerem gości. Poinformowano mnie, iż z trudem udało się zebrać skład na ten mecz. Z drużyny wypadło bowiem aż pięciu podstawowych zawodników.

W przerwie meczu była rozpatrywana wizyta na turnieju szachowym, zamiast kolejnych spotkań piłkarskich, tego dnia.

"Biełyje Rozy, Biełyje Rozy..." :P

Tego się także nie spodziewałem. Fani Zryweczka odpalili grilla. Załapałem się nawet na jeden kawałek, za co serdeczne Bóg Zapłać :).

Spokoo, Spoko.

Ależ zabawnie było na trybunach w czasie meczu. Na przykład kibice obu drużyn, ładnych parę minut śpiewali naprzemiennie tę samą przyśpiewkę (Zryweczek lub Skrbeńsko GOOL), zmieniając jedynie nazwę swego klubu.

W przerwie meczu zrobiłem sobie zdjęcie z tym fenomenalnym goalkeeperem.

Gospodarze pokonali Zryw 2-1, chociaż wynik remisowy nie byłby tutaj niespodzianką, pomimo kłopotów kadrowych gości.

Kibice gospodarzy podziękowali swoim fanom w przeciwieństwie do Zrywu Bzie.