Fotorelacja wraz z opisem z meczu A-klasa Racibórz Sezon: 2018/2019.

LKS Raszczyce - Buk Rudy Wielkie 31.03.2019 (5-2) 7-Poziom
Att: 90 H: 14:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion LKS Raszczyce

Kto widzi na bilecie linie boiska, a także wyjaśnienie taktyki przez Jacka Gmocha?

LKS Raszczyce to polski Bayern Monachium, ze względu na stroje Bawarczyków, w których grają piłkarze z tej miejscowości z podokręgu Racibórz. Jakby tego było mało, będąc jeszcze kilkadziesiąt kilometrów od obiektu, natknąłem się na auto z... emblematem Bayernu!

Dawać mi już tą Allianz Arenę.

No i jest stadion Bayernu. Elewacja jak widać jeszcze nie jest podświetlona.

Zbliżając się do stadionu jadąc autem w oko od razu rzuciła się ładnie przystrzyżona murawa.

Trybuna kolorystycznie niczym na Arce Gdynia.

Budka z piwem i colą.

Tablica z powitalnym napisem do kibiców.

Legenda głosi, iż człowiek z Raszczyc pracuje w magazynie Bayernu, stąd takie stroje w A-klasowym klubie.

Jakby komuś było mało Bundesligi, wielu zawodników gości założyło treningowy trykot w barwach Red Bull'a.

Gospodarze oczywiście w czerwonych strojach.

Piłkarz po lewej to Robben?

Stroje z przodu nie zawierały loga Bawarczyków lub zostały zasłonięte przez numer. Z tyłu natomiast można było już dostrzec herb klubu na numerze oraz hasło na kołnierzyku: Mia san mia, czyli my to my.

W Raszczycach powstaje nowy budynek klubowy z tablicą...

...informacyjną, gdzie dumnie jest napisane szatnia przy boisku wiejskim.

I jest gol.

Człowiek od kiełby miał założoną bluzę Bayernu. Przysmak oczywiście tylko dla kopaczy.

Obecne budynki socjalne klubu to typowe blaszaki.

Był Robben jest i Lewandowski.

Mecz był bardzo interesujący w którym padło dużo goli w tym pięknych goli. Pierwsza bramka na 1-0 to piękne wejście zawodnika w pole karne i strzał w długi róg bramki. Wyrównanie padło tuż po wznowieniu. Do przerwy było jednak 2-1 po pięknym strzale pod poprzeczkę zza pola karnego. Po przerwie było 3-1, 4-1, 4-2 i 5-2. Gol na 4-1 na moim filmie.