Fotorelacja wraz z opisem z meczu I Ligi. Sezon 2018/2019.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - GKS Katowice 16.03.2019 (1-2) 2-Poziom
Att: 3644 H: 17:00 Cena: 17 zł  FOT MOV
Stadion MOSiR (Jastrzębie-Zdrój)

Kolejny bilet na Jastrzębie, który zakupiłem w przedsprzedaży, przez co było 5 zł taniej.

Zdjęcie akcji plakatowej, wykonane kilka dni przed meczem.

W drodze na mecz wyprzedziłem wiosennych ogrodników z zapasami wody do podlewania.

Już pod stadionem i widoczna eskorta kibiców z Katowic.

Autokar gości ze względów bezpieczeństwa zaparkowano wewnątrz stadionu, czyli tak jak to bywało kiedyś. Tym razem był ku temu powód, tzn. po ostatnich zajściach po meczu z Odrą Opole.

Jedno z ciekawszych wejść na stadion jakie widziałem.

Kibice Jastrzębia przywitali fanów gości jedną z piosenek Krzysztofa Krawczyka, którą włączyli z własnego nagłośnienia.

Na tą wiosnę wyznaczyłem sobie trzy mecze w moim rejonie, których koniecznie nie mogę odpuścić. Do nich należało także to spotkanie. Według wielu to mecz sezonu w Jastrzębiu.

GKS Katowice na żółto - czarno.

Fani z Katowic w liczbie, która nie rzuciła na kolana. Z drugiej strony dobrze, że mimo wszystko nie było większego sprzeciwu tych co zawsze, aby mogli pojawić się w Jastrzębiu.

Transparent gości skierowany do fanów Jastrzębia. Ponadto na meczu nie obyło się bez słownych uprzejmości, ale ogólnie na trybunach było spokojnie jak na meczu przyjaźni.

Kibicowsko była to jedyna oprawa tego dnia. Nie było żadnej pirotechniki.

Uwielbiam takie ujęcia stadionu w Jastrzębiu z blokami w tle.

Przed tym meczem zdecydowanie wyżej w tabeli byli gospodarze, którzy ocierają się o podium, natomiast goście bronią się przed spadkiem. Nie miało to jednak znaczenia na boisku, ponieważ zdecydowanie lepsze zawody rozegrał GKS Katowice. Do przerwy było 0-1 dla gości po rzucie karnym. W drugiej połowie także po strzale z jedenastki, do wyrównania doprowadzili gospodarze. Remis nie trwał długo, ponieważ goście zdobyli drugą bramkę po strzale z pola karnego. Wynik końcowy to 1-2. GKS Katowice, może w tym sezonie obroni się przed spadkiem, natomiast GKS 1962 może odgrywać powoli rolę ligowego Janosika i być pewnym utrzymania.

Derby, derby i po derbach. Tak na prawdę derby z Jastrzębia z Katowicami sprzed 12 lat były zdecydowanie lepsze. Było dwa razy więcej widzów, lepsze oprawy itd. Tego meczu mimo wszystko nie można było odpuścić!