sobota, 9 marca 2019

Pniówek Pawłowice Śląskie - Foto-Higiena Błyskawica Gać 09.03.2019

Fotorelacja wraz z opisem z meczu III ligi, grupa III. Sezon: 2018/2019.
Mecz 2019: 4

Pniówek Pawłowice Śląskie - Foto-Higiena Błyskawica Gać 09.03.2019 (1-1) 4-Poziom
Att: 150 H: 15:00 Cena: 15:00 FOT MOV
Stadion Pniówek Pawłowice

Do Pawłowic nie mam daleko, więc jak zawita do tej mieściny jakaś ciekawa drużyna gości i nie ma innej interesującej opcji meczowej, to jadę. Tym razem gośćmi była słynna...

...Foto-Higiena z Gaci. Kibice tego klubu specjalizują się w wyjazdach na mecze reprezentacji i eksponowaniu barw narodowych z nazwą klubu. Na zdjęciu fotka telewizyjna z Mundialu w Rosji. Do Pawłowic Gaciarze (?) chyba nie przyjechali, a już na pewno nie było żadnej ich flagi.

Tuż obok głównej płyty boiska, są dwa mniejsze. Jeszcze parę lat temu redakcja grywała na tych mniejszych boiskach, kiedy nie było jeszcze dachu i była inna nawierzchnia.

Niektóre źródła podają także historyczną nazwę gości tj. Błyskawica.

Nie było flagi z Gaci (dziwnie to brzmi :P) ale za to było płótno miejscowych.

Przed meczem były podziękowania dla byłego już zawodnika Pniówka.

Goście na niebiesko.

Kibice przed lożą basenową.

Pierwsza połowa po średniej grze, zakończyła się wynikiem 0-0. Na początku drugiej połowy padł gol na 0-1, po strzale z rzutu karnego. Następnie na około 15 minut przed końcem, jeden z zawodników gości otrzymał czerwoną kartkę. Wtedy razem z Jackiem (Trzi Rogi Elwer) odkryliśmy, że goście nie grają w 10 ale już w 9. W domu sprawdziłem, że w pierwszej części gry była jeszcze jedna czerwień, której pochłonięci rozmową nie zauważyliśmy. Będący wyżej w tabeli gospodarze rozpoczęli wtedy zmasowane ataki, ale ich akcje kończyły się dużymi pudłami, poza jednym. W końcówce meczu po składnej akcji, ktoś dołożył nogę do piłki, kilka metrów od bramki i zrobiło się 1-1. Takim wynikiem zakończył się mecz.