Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Liga okręgowa śląska VI (Skoczów-Żywiec).

Mecz 2024: 43

Spójnia Zebrzydowice - Skałka Żabnica 01.06.2024 (7-1) 6-Poziom

Att: 40 H: 17:00 Cena: 10 zł MOV

W rundzie wiosennej Spójnia gra domowe mecze o 11. Tym razem jednak mecz rozegrano o "starej" porze, chociaż to spotkanie jak usłyszałem, nie miało być wyjątkiem.

Mecz rozegrano w Dzień Dziecka, więc najpierw były obowiązki obok...

...zebrzydowickiego zamku, a potem...

...mecz. Gospodarze na niebiesko.

Pani fotogram z Żabnicy, która okrążyła boisko chyba 2-3 razy, celem uzyskania odpowiednich zdjęć. W jednej sytuacji, stojąc obok bramki...

...mało nie oberwała piłką. Na szczęście zrobiła unik.

Z prawej Krystian Kaczmarczyk. Fajny, nowy zawodnik Spójni i w końcu ktoś, kto pewnie strzela "jedenastki". W tym meczu autor gola na 1-0.

W pierwszej połowie w bramce Spójni stał Radosław Kalisz. W drugiej połowie zastąpił go nominalnie drugi (?) bramkarz...

...a on sam, poszedł do... ataku. Mało tego! Zdobył nawet dwie bramki (o bramkach w podsumowaniu). Gra w polu dla tego bramkarza to jednak nie pierwszyzna. Cóż rzecz, drugi Jorge Campos.

Po prawej, kibic numer 1, który ma już swoje ulubione miejsce.

Wspomniana zmiana bramkarza Spójni.

Po drugiej bramce Kalisza.

Spójnię czekało stosunkowo łatwe zadanie, bo podejmowali Żabnicę, która okupowała przedostatnie miejsce, nie mając nawet szans na pozycję wyżej, na koniec sezonu. To już nie te czasy, kiedy Spójnia dostała łupnia od Żabnicy 0-16, jak było około 15 lat temu. Zaczęło się dobrze, ale tak jak w przypadku poprzedniego domowego meczu z Rajczą, na 1-0 kibice musieli czekać 30 minut. Cóż z tego skoro 5 minut później było już 1-1. Po przerwie rozwiązał się jednak worek z bramkami i skończyło się na wyniku 7-1. Siedmiu bramek pierwszej drużyny Spójni to ja nie pamiętam, kiedy byłem na meczu, a już na pewno nie od 2003 roku. W tym roku mam pierwszy odnotowany mecz, chociaż po raz pierwszy byłem na Spójni na początku lat 90-tych. Cztery bramki Spójni w tym na 1-0, oraz dwa trafienia bramkarzo-snajpera, są tutaj - Link.