niedziela, 23 września 2018

Spójnia Zebrzydowice - LKS Kończyce Małe 23.09.2018

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Klasa okręgowa 2018/2019, grupa: Bielsko-Biała.
Mecz 2018: 58

Spójnia Zebrzydowice - LKS Kończyce Małe 23.09.2018 (3-2) 6-Poziom
Att: 315 H: 16:00 Cena: 5 zł FOT MOV
Stadion Spójnia Zebrzydowice

Dzień meczowy, Dzień Derbowy. Po raz ostatni Spójnia mierzyła się ze swym gminnym rywalem w meczu derbowym w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach A-klasy. Następnie Spójnia awansowała do ligi okręgowej i derbów nie było, nawet w Pucharze Polski. Sytuacja zmieniła się od tego sezonu, ponieważ Kończyce Małe awansowały do ligi okręgowej. Specjalnie na ten mecz wykonano, chyba po raz pierwszy w historii, bilet z wypisaną drużyną przyjezdną!

Kibice gości.

Spójnia na czerwono-czarno.

Z miasta Tychy, specjalnie na ten mecz, przyjechał redaktor Footballsightseeing.

Odkąd liczę widzów na meczach niższych lig, dzisiaj odnotowałem najwyższą frekwencję na Spójni w liczbie 315.

Elegancko także w okręgówce. Mowa o trenerze Spójni, Grzegorzu Sodzawicznym.

W oddali za bramkowa trybuna... główna.

Przed tym meczem obie drużyny miały po 8 rozegranych spotkań, przy czym bilans Spójni był 2-0-6, a gości z Kończyc Małych 0-0-8! Za faworyta uważano więc gospodarzy, ale jak wiadomo Derby rządzą się swoimi prawami. W pierwszej połowie tak właśnie było. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, po pięknym strzale zza pola karnego, pod poprzeczkę bramki. Do przerwy przyjezdni prowadzili 2-0, czyli jednym słowem sensacja. Po przerwie nastąpiło przebudzenie Spójni, którzy strzelili trzy bramki. Dodać należy, że bramkarz Kończyc przeplatał interwencje rewelacyjne z katastrofalnymi. Jeszcze przy stanie 2-2 gospodarze zmarnowali rzut karny (film), ale ostatecznie wynikiem 3-2 zakończył się mecz.

Rezerwacja.

Footballsightseeing.

Dużo kibiców na meczu to i było dużo aut, które znacznie wypełniły boisko treningowe.