Fotorelacja wraz z opisem z meczu 1/32 Finału Pucharu Polski. Sezon 2018/2019.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Piast Gliwice 26.09.2018 (1-2)
1/32 Finału Pucharu Polski
Att: 1917 H: 17:30 Cena: 15 zł FOT MOV
Stadion MOSiR (Jastrzębie-Zdrój)

Kiedy byłem na pierwszym meczu GKS-u w tym sezonie, po ich awansie do 1 ligi, na biletach widniał napis 2 liga. Dzisiaj na Pucharze Polski pojawił się napis... 1 liga.

Tym razem było nietypowe wyjście piłkarzy w kierunku wału ziemnego.

GKS Jastrzębie na biało-czarno.

W meczach o Puchar Polski, pewnych reklam, chyba nie związanych z telewizją, nie można pokazywać. Na tym zdjęciu jak i na kolejnym...

...reklamy są zasłonięte.

Tutaj jednak z zasłoną poszło jednak coś nie tak. :)

Co do telewizji to mecz pokazywał na żywo Polsat Sport Extra.

Za jedną jak i drugą bramką były albo rezerwowe bramki, albo te co stały do tej pory widocznie nie nadawały się na Puchar Polski :P.

Po losowaniu 10 sierpnia już wiedziałem, że będę na tym meczu. Piast to bowiem drużyna, która ciągle gra w Ekstraklasie, natomiast kibiców obu klubów od niedawna łączy zgoda.

Tego dnia nie ukrywam, iż ładnie na Miejskim została przystrzyżona murawa.

Widownia liczyła prawie 2 tysiące widzów.

Mimo przeciwności losu, fajnie mieć swoją pasję.

Widownia na meczu: jedna dziewczynka. :)

Panie z pontonami, długo nie mogły doczekać się utworu, do którego tańczyły. Chyba piąty utwór był tym właściwym.

Piast nie zagrał pierwszą jedenastką. W drugiej połowie wszedł min. jeden z Maków oraz Hiszpan Gerard Badia (zdjęcie), który zastąpił czarnoskórego Czecha Karstena Ayonga, który ma także obywatelstwo Kameruńskie.

Od początku meczu więcej z gry mieli goście z Gliwic. Dosyć łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich, co było powodem ich prowadzenia 2-0 do przerwy. Po przerwie GKS 1962 strzelił bramkę na 1-2, kiedy chyba nikt się tego nie spodziewał. Strzał był bardzo precyzyjny i piłka wpadła do bramki, po odbiciu od słupka. Gospodarze pomimo prób, nie zdołali wyrównać. W kolejnej rundzie Piast zmierzy się z Legią Warszawa. Wielka szkoda dla Jastrzębia, ponieważ czekał rywal z najwyższej półki.

Na koniec kilka zdjęć z opraw kibiców GKS 1962 i GKS Piast.

Suplement z 23.06.2019: Piast Gliwice w tym sezonie został sensacyjnym Mistrzem Polski!