sobota, 28 maja 2016

MOSiR Stal Zabrze - Gwiazda Chudów 28.05.2016

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa A 2015/2016, grupa: Zabrze.

MOSiR Stal Zabrze - Gwiazda Chudów 28.05.2016 (1-2) 7-Poziom 
Att:50 H:11:00 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion MOSiR Stal Zabrze Pomimo zakazu, na teren stadionu spokojnie można wjechać autem.

Nie wiedzieć czemu stadion Stali Zabrze nie wydawał mi się atrakcyjny. Dopiero ostatnio dogłębnie przejrzałem fotki w internecie i pomyślałem, że jednak warto.


Gospodarze na niebiesko.


Gospodarzem obiektu jest pewna pani, która w przerwie przeganiała z boiska... rozgrzewających się piłkarzy. Argumentowała to tym, iż mogą zniszczyć boisko. Płyta oczywiście była bardzo zadbana, ale żeby wyrzucać z nich piłkarzy? Taka sytuacja także na moim filmie.

Stadion otoczony jest przez zarośla, krzaki oraz...

...duże drzewa. Za betonową trybuną płynie także rzeczka, gdzie podobno często w czasie meczów wpada do niej piłka.
Niech nikogo nie zmyli spokojna okolica stadionu. Tuż obok znajduje się Centrum Handlowe Platan.

Wiosenne śniadaniowe mecze przy słoneczku charakteryzują się tym, że w czasie trwania spotkania temperatura wzrasta. To było powodem, że w drugiej połowie szukałem już tylko cienia.


Zdjęcie z tramwajem.


Widzów zebrało się ledwie 50-ciu.

Spotkanie nie było nudne, ale prowadzone w lekko sennym tempie, na co wpływ miało wspomniane słońce i duży plac gry. Przed tym meczem wyżej w tabeli byli gospodarze, ale to goście wyszli na prowadzenie po strzale głową w pierwszej połowie (bramka na filmie). Po przerwie podwyższyli wynik na 0-2, ale zanim strzelili drugą bramkę, to zmarnowali rzut karny (film). W końcówce meczu, grający w dziesięciu gospodarze, strzelili honorowego gola.

Dopiero po meczu przyszedł czas na zwiedzanie trybuny głównej. Niektóre miejsca jak widać z ograniczoną widocznością. W czasie całego meczu towarzyszyli mi: groundhoppingpolska oraz nowo poznany hopper Dawid: Football isn't only a TV show.Na koniec jeszcze raz o boisku... niby w remoncie a jednak zagrali.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz