Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa A 2015/2016, grupa: Zabrze.

MOSiR Stal Zabrze - Gwiazda Chudów 28.05.2016 (1-2) 7-Poziom
Stadion MOSiR Stal Zabrze

Pomimo zakazu, na teren stadionu spokojnie można wjechać autem.

Nie wiedzieć czemu stadion Stali Zabrze nie wydawał mi się atrakcyjny. Dopiero ostatnio dogłębnie przejrzałem fotki w internecie i pomyślałem, że jednak warto.

Gospodarze na niebiesko.

Gospodarzem obiektu jest pewna pani, która w przerwie przeganiała z boiska... rozgrzewających się piłkarzy. Argumentowała to tym, iż mogą zniszczyć boisko. Płyta oczywiście była bardzo zadbana, ale żeby wyrzucać z nich piłkarzy? Taka sytuacja także na moim filmie.

Stadion otoczony jest przez zarośla, krzaki oraz...

...duże drzewa. Za betonową trybuną płynie także rzeczka, gdzie podobno często w czasie meczów wpada do niej piłka.

Niech nikogo nie zmyli spokojna okolica stadionu. Tuż obok znajduje się Centrum Handlowe Platan.

Wiosenne śniadaniowe mecze przy słoneczku charakteryzują się tym, że w czasie trwania spotkania temperatura wzrasta. To było powodem, że w drugiej połowie szukałem już tylko cienia.

Zdjęcie z tramwajem.

Widzów zebrało się ledwie 50-ciu.

Spotkanie nie było nudne, ale prowadzone w lekko sennym tempie, na co wpływ miało wspomniane słońce i duży plac gry. Przed tym meczem wyżej w tabeli byli gospodarze, ale to goście wyszli na prowadzenie po strzale głową w pierwszej połowie (bramka na filmie). Po przerwie podwyższyli wynik na 0-2, ale zanim strzelili drugą bramkę, to zmarnowali rzut karny (film). W końcówce meczu, grający w dziesięciu gospodarze, strzelili honorowego gola.

Dopiero po meczu przyszedł czas na zwiedzanie trybuny głównej. Niektóre miejsca jak widać z ograniczoną widocznością. W czasie całego meczu towarzyszyli mi: groundhoppingpolska oraz nowo poznany hopper Dawid: Football isn't only a TV show.

Na koniec jeszcze raz o boisku... niby w remoncie a jednak zagrali.