sobota, 14 maja 2016

Górnik Wojkowice - SKS Łagisza (Będzin) 14.05.2016

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa A 2015/2016, grupa: Sosnowiec.Górnik Wojkowice - SKS Łagisza (Będzin) 14.05.2016 (1-2) 7-Poziom  
Att:240 H:11:00 Cena: 4FOT MOV
Stadion Miejski (Wojkowice)
 

Cena biletu poniżej przeciętnej, czyli na plus.

Stadion Górnika znajduje się w parku. Nieopodal znajduje się natomiast wojkowickie... więzienie.

W końcu dotarłem na Milenium Stadium w Cardiff  Wojkowicach, na który wybierałem się od dawna. Raz już byłem w drodze, ale po przejechaniu jednego kilometra zawróciłem, ponieważ pogoda gwałtownie się popsuła. Magnesem była chęć zobaczenia po raz pierwszy meczu podokręgu Sosnowiec (od A-klasy w dół). Ponadto Wojkowice to także miejscowość redaktora groundhoppingpolska. Wracając do stadionu to rewelacyjny oldschool, który także zachęcał do wizyty.

Na sobotę miałem kilka opcji meczowych, zależnych od sił wyższych. Kiedy tego dnia rano okazało się, że mam jednak więcej czasu, wybrałem się właśnie do Wojkowic na pierwszy z trzech meczów. Spotkanie zapowiadało się fascynująco, ponieważ wicelider z Wojkowic podejmował lidera z Będzina. W przypadku zwycięstwa tych pierwszych, obie ekipy zrównałyby się w tabeli punktowo.


Ten rewelacyjny stadion został wybudowany w 1960 roku. Klub Górnik Wojkowice w tym okresie czasu grał nawet na poziomie II ligi! Kiedy w 2000 roku nastało nowe milenium, klub zmienił nazwę na... Milenium i pod takim szyldem funkcjonował aż do 2015 roku.

Gospodarze na zielono - czarno.


Wiedziałem, że jadę na mecz na szczycie, ale nie spodziewałem się młynu gospodarzy, który będzie dopingował swój klub przez całe spotkanie. Wiele ich repertuaru dotyczyło haseł przeciwko Śląskowi. Dopiero w tym momencie zorientowałem się, że przekroczyłem tą umowną granicę w województwie śląskim pomiędzy Śląskiem a Zagłębiem. Ponadto fani mieli swojego ulubieńca w postaci trenera gości, Witolda Rzeszutka, któremu poświęcony był także...

...transparent. Na trybunach niosło się co jakiś czas min: "W. R. to stara k... i dupek" oraz przypominano jak ma ten Pan na imię.

Już na początku meczu kontuzji doznał jeden z zawodników gości, po którego musiała przyjechać karetka.Zielone trybuny.Po prawej stronie teren budowy i rozebrana część trybun. Mam na dzieje, że pozostała część obiektu pozostanie przy obecnym kształcie.Jak na mecz na szczycie, publiczność nawet dopisała. Z dalszej perspektywy, gubiła się jednak w rozległych trybunach.


Boisko i trybuny obiektu treningowego, także niczego sobie.


Fani gospodarzy nie ukrywają swojej bliskości do Zagłębia Sosnowiec.

Im większy stadion, tym mniejszy sektor gości. :PPierwsza oprawa kibiców Górnika. Zaczęło się niewinnie ale...

...ostatecznie "trochę" się zadymiło, po czym sędzia musiał przerwać mecz...

... na około 5 minut.

Na trybunie "Tańczymy labada..." czyli jedna z kilku przyśpiewek wzorowanych ze stadionu Legii Warszawa.


Kolejny zawodnik gości musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Po niego chyba także przyjechała karetka, ale pewny nie jestem.

W czasie drugiej oprawy gospodarzy, padł zwycięski gol dla gości. Obie oprawy są dostępne na moim filmie.Już na początku meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Dosłownie kilkanaście sekund od wznowienia gry padła bramka wyrównująca. Na kolejnego gola kibice musieli długo czekać, ponieważ padła dopiero w ostatnim kwadransie gry. Był to zwycięski gol dla Łagiszy, o którym wspomniałem powyżej. Do końca meczu gospodarze próbowali zdobyć gola wyrównującego, ale bezskutecznie, pomimo doliczonych siedmiu minut przez arbitra. Ogólnie spotkanie mogło się podobać, a jakby do tego dodać dopingujących kibiców, ich oprawa, a także stadion to należy stwierdzić, iż było to jedno z lepszych spotkań od A-klasy w dół na których byłem.

2 komentarze:

  1. Sprostuję, że od półtorej roku to już moja "była miejscowość", choć w papierach jeszcze wciąż aktualna. :P
    A na tym stadionie niestety tylko kilka razy trenowałem. Natomiast na bocznym boisku Stadionu Milenium zerwałem więzadło w kolanie, co brutalnie przerwała tak wspaniale zapowiadającą się karierę. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Very nice… I really like your blog…

    OdpowiedzUsuń