wtorek, 18 sierpnia 2015

KS Brzezówka (k. Skoczowa) - KS Nierodzim (Ustroń) 16.08.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 1 kolejki: Klasa B 2015/2016, grupa: Skoczów.

KS Brzezówka (k. Skoczowa) - KS Nierodzim (Ustroń) 16.08.2015 (3-1) 
8-Poziom Att:100 H:15:00 Cena: 0FOT MOV
Stadion KS Brzezówka 


Brzezówka liczy sobie tylko o około 100 mieszkańców mniej, co grająca w ekstraklasie Nieciecza. Przed meczem nie było bardzo co zwiedzać, więc chociaż rzuciłem okiem na okolice boiska KS-u. :)

Klub KS Brzezówka założono w 1999 roku. Do tej pory o ile się nie mylę, swe oficjalne mecze rozgrywali tylko juniorzy. Niniejszy mecz miał być pierwszym oficjalnym spotkaniem seniorów i dlatego musiałem szybko "odhaczyć" nowy klub w "moim" podokręgu.Gospodarze na biało.

Bohaterem dnia była pogoda ponieważ zapowiadano aż 33 stC. Na szczęście zachmurzyło się i było nawet chłodno.

Dwa słowa o herbach obu klubów. U góry widnieje, iż klub nie ma herbu, natomiast na kilku stronach www z tego podokręgu znalazłem logo, które jest identyczne jak klubu LKS Brzezówka z okolic... Jasła. Przypuszczam, iż oba kluby nie posiadają tego samego loga. Na domiar złego KS Brzezówka nie posiada własnej strony www aby to zweryfikować. Na białych koszulkach widać jakiś znak ale nie znalazłem takiego w internecie. Co do Nierodzimia to także posiadają nowe logo, od czasu kiedy byłem na domowym meczu tego klubu parę lat temu.


Żółty płot, oddzielający kibiców od boiska, był na szybko ustawiany tuż przed meczem.


Z tej perspektywy obiekt wypełnił się dość znacznie.

Wyjście z budynku klubowego.

Klub oferuje atrakcje na kibiców, dlatego przerwa w meczu minęła mi szybko.

Boisko treningowe Brzezówki. :P

Na początku spotkanie nie było ciekawe, ze względu na dużo B-klasowej gry w środku pola, gdzie zawodnicy próbowali udowodnić, że umieją szybko grać piłką. Na prowadzenie najpierw wyszli goście po strzale z 13 metrów. Przed przerwą Brzezówka strzeliła swoją historyczną bramkę i zrobiło się 1-1. Był to strzał z narożnika pola karnego, w kierunku dalszego słupka bramki... po rękach bramkarza. W drugiej połowie bramkarz gości także się nie popisał. Piłka lecąca z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza, dość nieoczekiwanie przełamała rękawice i wpadła do bramki. Gospodarze strzelili jeszcze jednego gola po pięknej kontrze i to Brzezówka 3-1 wygrała swoje historyczne spotkanie.

Mecz zakończył się przed 17, natomiast o 17 miało rozpocząć się kolejne spotkanie w pobliskim Pogwizdowie (1 km drogi), na które także się udałem. Jak widać angielscy groundhopperzy postąpili tak samo i nawet wyszli nieco wcześniej. :P

Suplement z dn. 25.08.2015: Wynik meczu zweryfikowano na 3-0 dla gospodarzy. Powodem tego stanu rzeczy mogła być gra nieuprawnionego zawodnika, którego ktoś zobaczył na moich fotkach. :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz