poniedziałek, 12 maja 2014

Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 10.05.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 25 kolejki Liga okręgowa  grupa: Katowice II,  sezon 13/14.

Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 10.05.2014 (2-2) 6-Poziom
Att:70 H:17:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion OSiR Skałka (Świętochłowice)

Obiekt leży bardzo blisko Trasy Średnicowej, przez co łatwo i szybko tam dojechać.

Stadion OSiR Skałka o pojemności 26tyś. miejsc został oddany do użytku w 1979 i jak podaje Wikipedia właśnie otwarcie przyciągnęło rekordową frekwencję, bo aż 27tyś widzów. Od tego czasu chyba nie przechodził żadnego remontu co widać na fotce :P.

Na 30 minut przed meczem stadion był jeszcze pusty. Ostatecznie obiekt nie świecił pustkami i pojawiło się aż 70 widzów. :P

Budynek klubowy w stylu PRL z pomieszczeniami z widokiem na boisko.

Krzesełka na stadionie nie wyglądały jakoś apetycznie.

Gospodarze na niebiesko.

Klatka dla gości była pusta.

Trochę kolorytu szarym trybunom nadaje przebijająca się zielona trawa.

Obiekt ten służy/służył także żużlowcom, czego można się domyśleć po lampach nad torem wokół boiska.

Ten piłkarz Warty przypominał mi reprezentanta Meksyku patrząc na jego karnację i fryzurę. :)

Widoczny na zdjęciu asystent trenera Warty w czerwonej bluzie miał więcej do powiedzenia niż sam trener (po jego prawej stronie) jeżeli chodzi o grę na boisku. Doszło nawet do zabawnej sytuacji, kiedy asystent poprosił trenera aby krzyknął do piłkarzy "to i to" bo jego nie posłuchają.

Faworytem spotkania byli goście (2 pozycja w tabeli). Pomimo nudnego początku, spotkanie rozkręciło się i gospodarze (dopiero 15 miejsce w tabeli) po ładnym strzale zza 16 metrów wyszli na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie Śląsk podwyższył prowadzenie na 2-0. Była to bramka a'la stadiony świata. Została strzelona z około 30 metrów, w same okienko bramki. W przerwie słusznie przewidziałem, iż to goście będą przeważać w 2 połowie. Gol na 2-1 padł po pięknym rajdzie zawodnika, który przemieścił się z piłką spod linii bocznej boiska, aż na pole karne, po czym mocno strzelił obok bramkarza. Bramka na 2-2 padła z rzutu karnego. Został podyktowany za zagranie ręką podczas wykonywania rzutu wolnego pośredniego w polu karnym. Ręka jak i gol jest dostępna na moim skrócie filmowym. Wynikiem 2-2 zakończył się mecz.

Na koniec zdjęcie korony stadionu, którą wypełnia ładny park.