3 z 3 meczów w ciągu 1 dnia, na początek majówki.
Fotorelacja wraz z opisem z meczu 21 kolejki A klasa Racibórz I sezon 13/14.

Ocice Racibórz - Buk Rudy Wielkie 01.05.2014 (3-3) 7-Poziom
Att:150 H:17:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Ocice Racibórz

Magnesem aby pojechać na mecz Ocic było logo klubowe, które jest bardzo podobne kształtem do symbolu słynnego Manchesteru United. Pomyślałem, że fajnie będzie wyglądać na moim blogu. Na miejscu okazało się, że także bilety są bardzo ciekawe, ponieważ na każdy mecz są inne z wypisaną drużyną przyjezdną.

Jakby tego było mało to boisko z ciekawą trybuną jest bardzo ładnie wtopione w okoliczne domy i szkołę. Na zdjęciu widać jak płyta boiska opada w dół, czyli to taki drugi element wspólny ze słynnym Manchesterem.

Piłkarze przebierali się we wspomnianej szkole.

Gospodarze na zielono.

W tle tzw. loża darmowa.

Kiedy bramkarz gospodarzy został poczęstowany kopniakiem przez przeciwnika to wydawało się że będzie musiał zostać zmieniony. Rezerwowego bramkarza nie było jednak na ławce dlatego szybko przebrał się zawodnik z pola. Po chwili musiał jednak znowu założyć poprzedni strój, ponieważ bramkarz ostatecznie dokończył mecz.

Przez całe spotkanie kibice gospodarzy dopingowali swoich piłkarzy, co rzadko się zdarza na spotkaniach na tym poziomie rozgrywkowym. "Wszyscy boją się nas, Ocice zna cały świat...":)
Moim zdaniem to była najlepsza przyśpiewka w tym dniu, znana także z dużych stadionów

Trybuna wypełniła się bardzo szczelnie. Na meczu byli także obecni fani gości.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze. Prowadzili 2-0 i do tego zaliczyli jeszcze dwie poprzeczki. W drugiej połowie to jednak goście, byli zdecydowanie lepsi. Wydawało się że gol na 3-1 dla gospodarzy z 83 minuty pozwoli im się jednak cieszyć ze zwycięstwa ale jednak nic bardziej mylnego. Chwilę później było już 3-2 a w ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego z około 22 metrów wyrównującą bramkę zdobyli goście. Wśród kibiców gości zapanowała euforia, gdzie kilkoro z nich przed końcowym gwizdkiem z radości wbiegło na boisko. Niestety ani bramki i radości już nie nagrałem, myśląc że w samej końcówce już nic się nie wydarzy ciekawego. Na szczęście byłem do końca meczu. Było to jedno z lepszych potkań A-klasowych na jakich byłem o ile nie najlepsze jeżeli chodzi o grę, emocje i kibiców. Po tej kolejce Buk jest dalej liderem a Ocice na 12 miejscu.