czwartek, 31 października 2013

Płomień Ochojec (Rybnik) - Górnik Boguszowice (Rybnik) 27.10.2013

Trzeci i ostatni mecz weekendu to spotkanie w Klasie A, Podokręgu Rybnik pomiędzy Płomieniem Ochojec a Górnikiem Boguszowice. Ochojec i Boguszowice to dzielnice Rybnika więc oczekiwałem, że spotkanie derbowe będzie ciekawsze niż takie typowe spotkanie A-klasowe. Płomień Ochojec to ostatni, dwunasty (!!!) klub z tego miasta jaki odwiedziłem w czasie meczu.Płomień Ochojec (Rybnik) - Górnik Boguszowice (Rybnik) 27.10.2013 (3-0) 7-Poziom
Att:120 H:14.30
Cena: 6zł
FOT MOV
Z reguły na A-klasie bilety są po 5 zł. Na Ochojcu jest to jednak 6 zł.

Gospodarze w żółtych koszulkach.

W pierwszej połowie "lampa" za bramką po prawej stronie niesamowicie dawała w kość. 
Z trzech stron boiska w Ochojcu jest las.Obrońca drużyny z Boguszowic chyba z numerem 3, czyścił w obronie niemal wszystko. Bardzo szybki i do tego brał udział w akcjach ofensywnych.


Logo klubowe na budynku klubowym.


W pewnym momencie na boisku znajdowały się dwie piłki. Widoczny na zdjęciu sędzia boczny chciał odkopnąć jedną futbolówkę poza plac gry ale zrobił to tak niefortunnie, że dalej pozostała na boisku i wcale nie odbiła się np. od płotu  :).


Kibice gospodarzy wywiesili sporych rozmiarów flagę klubową. Posiadali także szaliki klubowe. Dopingu zorganizowanego nie było jednak. 

Do przerwy było 0-0 a mecz stał na dobrym poziomie. Początek drugiej połowy bez zmian. Na 20 min przed końcem przenoszę się z trybuny za bramkę i od razu zaczęło sypać bramkami. Najpierw na 1-0 po rzucie karnym dla Ochojca (Bramka na skrócie filmowym). Potem było jeszcze lepiej dla gospodarzy. Ostatecznie skończyło się wynikiem 3-0. 

Flaga na środku boiska jest bardzo rzadko spotykana już na meczach.

1 komentarz:

  1. Przed przyłączeniem do Rybnika jeszcze nie tak dawno Ochojec był wsią i należał do Gminy Pilchowice :-)

    OdpowiedzUsuń