czwartek, 31 października 2013

MFK Vítkovice (Ostrava) - TJ Kovohutě Břidličná 26.10.2013 Stadion Miejski

Który obiekt piłkarski najdłużej czekał na moją ponowną wizytę w czasie meczu? Tak, tak to Stadion Miejski w Ostravie, a było to prawie 10 lat temu na meczu II ligi (2 poziom)  FC Vitkovice - Viktoria Zizkov (FOT). Od tamtego czasu część stadionu zbudowano od nowa, a drużyna FC Vitkovice po różnych perturbacjach upadłościowo - reaktywacyjno - połączeniowych obecnie gra pod nazwą MFK Vitkovice. Logo klubowe także zostało zmienione, a rozgrywki w których uczestniczą to obecnie piąty poziom rozgrywkowy w Czechach.
MFK Vítkovice (Ostrava) - TJ Kovohutě Břidličná 26.10.2013 (2-1) 5-Poziom-Czechy Stadion Miejski
Att:200 H:10.15
Cena: 30Kc
FOT MOV
Stadion Mestsky Ostrava
Typowy bilet w niższych ligach czeskich.

Przed bramą główną.

Ta trybuna istnieje prawdopodobnie od 1939 roku.

Z tyłu trybuny głównej.

Słupy troszeczkę zasłaniają widok na trybunie głównej.

Na meczu piątej ligi miejsca dla VIP-ów nie były potrzebne więc zostały przykryte.

MFK obecnie korzysta chyba z trzech obiektów piłkarskich jeżeli chodzi o oficjalne mecze. Są to: Stadion Miejski, Stadion w dzielnicy Poruba oraz widoczne na zdjęciu boczne boisko obok Stadionu Miejskiego.  

 Boczne boisko obok Stadionu Miejskiego oraz hokejowa CEZ Arena. 

Vitkovice mają podobne barwy jak klub Banik Ostrava czyli niebiesko-białe.


Vitkovice to dzielnica przemysłowa Ostravy.

Nowe oświetlenie na Miejskim.Jeszcze 10 lat temu w Polsce mogliśmy pomarzyć o takich stadionach.
Widzów jak na piątą ligę było sporo ale z mojego miejsca słabo byli widoczni. Jeżeli chodzi o doping to tylko jeden z kibiców gości coś tam pobębnił przed meczem. 


Trening lekkoatletyczny w czasie meczu tutaj nikogo nie dziwi. To na tym stadnie co rogu odbywa się popularny miting o nazwie Złota Tretra.
Zastanawia mnie dlaczego na każdym stadionie stopery elektroniczne  zatrzymują się zawsze po wskazaniu 90:00 min. Dwa słowa o przebiegu spotkania: Od początku na boisku dominowali goście co potwierdzili dwoma bramkami (Jedna dostępna na moim skrócie filmowym). W drugiej połowie goście łapią kontakt po rzucie karnym (Gol na filmie) ale na więcej nie było ich już stać tego dnia. Zwycięstwo MFK 2-1, którzy po tej kolejce zajmują 2 miejsce w tabeli a Bridlicna jest na 12 miejscu.


Na koniec mała ciekawostka. Wikipedia opisując hasło "piłka nożna" zamieszka informację, iż najwięcej bramek w historii tej dyscypliny sportu zdobył niejaki Josef Bican (1468 goli), który grał min. w Admirze, Rapidzie, Slavii oraz właśnie w FV Vitkovicach. Przypuszczam, że liczba ta obejmuje także bramki z meczów sparingowych. Inne źródła podają, że najwięcej bramek zdobył Pele albo Arthur Freidenriech.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz