piątek, 11 października 2013

Zlot nr 6: Wyzwolenie Chorzów - Sarmacja Będzin 05.10.2013

Drugim sobotnim spotkaniem w czasie zlotu jakie zobaczyliśmy to był mecz IV ligi śląskiej, grupa 1 (5 poziom rozgrywkowy). AKS Wyzwolenie podejmował Sarmację na lekkoatletycznym boisku Chorzowianki. Pierwotnie po meczu Kolejarza mieliśmy jednak udać się na mecz Ruchu Radzionków ale ze względu na zbyt dużą odległość i mały czas pomiędzy meczami, wybraliśmy mecz w pobliskim Chorzowie.
Na obiekcie pojawiłem się z 13 minutowym opóźnieniem.

Wyzwolenie Chorzów - Sarmacja Będzin 05.10.2013 (0-1) 5-Poziom
Stadion Miejski ul. Lompy (Chorzów)
Att:110 H:16.00
Cena: 5zł
FOT MOV

Po wyjściu z tramwaju do stadionu było jakieś 500 metrów.
Jeden z mniejszych biletów jakie mam w kolekcji. Długość prawie 3 cm.

Wejście na teren stadionu.

Gospodarze czyli Wyzwolenie Chorzów (tak podaje 90minut.pl) albo jak kto woli AKS Wyzwolenie czyli popularna "Aksa" podejmowała Sarmację Będzin z Zagłębia Dąbrowskiego. Podobno aby z kolei tam pojechać na mecz potrzebne są... paszporty. :)

Stadion robi dobre wrażenie pomimo że wyposażony w bieżnię.

Boisko bardzo przyzwoite jak na naturalną trawę. Do tego dało się zauważyć różne odcienie pasów zieleni.

Rzędy trybun na lewo i prawo.

Operator kamery na meczu 5 ligi i niższej już nie robi wrażenia. Na tym meczu było ich jednak dwóch. Przypuszczam, że każdy pracował dla swojego klubu.

W poprzednim poście nie wspomniałem, iż pierwszym spotkaniem zlotu miał być mecz MK Górnik-Pogoń Nowy Bytom. Klub ten podobno nie wpuszcza w ogóle kibiców więc nie było po co jechać. Pierwszy mecz na którym byliśmy skończył się wynikiem 0-0, a tutaj 0-0 do przerwy. Słabo jak na początek zlotu.

Ostatecznie padła jednak jedna, jedyna bramka i do tego bardzo ładna po odbiciu od słupka. Mecz wygrała drużyna Sarmacji.