piątek, 11 października 2013

Zlot nr 6: Wyzwolenie Chorzów - Sarmacja Będzin 05.10.2013

Drugim sobotnim spotkaniem w czasie zlotu jakie zobaczyliśmy to był mecz IV ligi śląskiej, grupa 1 (5 poziom rozgrywkowy). AKS Wyzwolenie podejmował Sarmację na lekkoatletycznym boisku Chorzowianki. Pierwotnie po meczu Kolejarza mieliśmy jednak udać się na mecz Ruchu Radzionków ale ze względu na zbyt dużą odległość i mały czas pomiędzy meczami, wybraliśmy mecz w pobliskim Chorzowie.
Na obiekcie pojawiłem się z 13 minutowym opóźnieniem.


Wyzwolenie Chorzów - Sarmacja Będzin 05.10.2013 (0-1) 5-Poziom 
Stadion Miejski ul. Lompy (Chorzów)
Att:110 H:16.00  
Cena: 5zł 
FOT MOV

Po wyjściu z tramwaju do stadionu było jakieś 500 metrów.
Jeden z mniejszych biletów jakie mam w kolekcji. Długość prawie 3 cm.


Wejście na teren stadionu.

Gospodarze czyli Wyzwolenie Chorzów (tak podaje 90minut.pl) albo jak kto woli AKS Wyzwolenie czyli popularna "Aksa" podejmowała Sarmację Będzin z Zagłębia Dąbrowskiego. Podobno aby z kolei tam pojechać na mecz potrzebne są... paszporty. :)
Stadion robi dobre wrażenie pomimo że wyposażony w bieżnię.

Boisko bardzo przyzwoite jak na naturalną trawę. Do tego dało się zauważyć różne odcienie pasów zieleni.Rzędy trybun na lewo i prawo.

Operator kamery na meczu 5 ligi i niższej już nie robi wrażenia. Na tym meczu było ich jednak dwóch. Przypuszczam, że każdy pracował dla swojego klubu.W poprzednim poście nie wspomniałem, iż pierwszym spotkaniem zlotu miał być mecz MK Górnik-Pogoń Nowy Bytom. Klub ten podobno nie wpuszcza w ogóle kibiców więc nie było po co jechać. Pierwszy mecz na którym byliśmy skończył się wynikiem 0-0, a tutaj 0-0 do przerwy. Słabo jak na początek zlotu.

Ostatecznie padła jednak jedna, jedyna bramka i do tego bardzo ładna po odbiciu od słupka. Mecz wygrała drużyna Sarmacji.

 1 komentarz: