piątek, 11 października 2013

Zlot nr 6: Kolejarz 24 Katowice - 1.FC Katowice (2) 05.10.2013 Stadion Rapid Katowice

W dniach 05-07.10.2013 odbył się na Górnym Śląsku szósty zlot groundhopperów. Zlot zainaugurowano spotkaniem A-klasy Katowickiej na sztucznym boisku Rapidu Katowice, które znajduje się niedaleko Centrum Handlowego "Silesia". Na "szpil" Kolejarza z 1.FC niestety docieramy dopiero pod koniec 1 połowy. Na szczęście do tego momentu żadna bramka nie padła.


Kolejarz 24 Katowice - 1.FC Katowice (2) 05.10.2013 (0-0) 7-Poziom Stadion Rapid Katowice 
Att:80 H:13.30  
Cena: 0zł
FOT MOV
Szatnie oraz pomieszczenia na sprzęt sportowy.


Pogoda do oglądania spotkań piłkarskich była idealna...

....jednak na derby Katowic nie przyszło zbyt wielu widzów.

Jeden z zawodników Kolejarza.Trybuna na przeciwko chyba w ogóle nie została otwarta dla widzów.

Jak wyczytałem w internecie 1.FC Katowice to jeden z najstarszych istniejących klubów z terenów dzisiejszej Polski. Został założony w 1905 roku, wtedy na terenach II Rzeszy Niemieckiej. Do dzisiaj na herbie klubowym znajdują się napisy w języku niemieckim.


Centrum Handlowe "Silesia".Kibice niestety nie zobaczyli żadnej bramki. Spotkanie było nudne, podczas którego było sporo niedokładnych zagrań. Przykład: Zawodnik po faulu wznawia grę podając na skrzydło piłkę po ziemi, po czym nikt ją jednak nie przejmuje i wychodzi na aut.


Boisko ładnie komponuje się z budynkami.


Z boiska Rapidu blisko jest do centrum Katowic a także do przystanków komunikacji miejskiej. Tramwajem docieramy do Chorzowa na kolejny mecz tego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz