Fotorelacja wraz z opisem z meczu: II liga. Sezon: 2021/2022.

Ground nr 481

Banik Ostrava (Kobiety) - FC Praga (Kobiety) 19.09.2021 (1-2) 2-Poziom-Kobiety

Att: 60 H: 14:00 Cena: 10 Kc (co łaska) MOV

Stadion Banik Radvanice

Radvanice to dzielnica Ostravy. Miejscowy klub, który obecnie nie ma drużyny seniorów, nosi nazwę Banik. Oznacza to, że w Ostravie są co najmniej dwa kluby o nazwie Banik! Właśnie w Radvanicach zaplanowano tego dnia mecz Banika Ostrava, ale sekcji kobiecej.

Tak prezentuje się mój 90-ty stadion jaki zaliczyłem w Czechach i co ważne w w promieniu do 25 km od domu. To obszar, gdzie kładę duży nacisk na zaliczanie stadionów, aby mieć 100% komplet.

Niektóre zawodniczki z Pragi, podjeżdżały na obiekt taksami.

Na obiekcie nie zabrakło kiełby, piwa i kofoli.

Sędzie.

Bardzo podobał mi się teren...

...wokół budynku klubowego, który był...

...bardzo zadbany.

Gospodynie na biało.

Sędzia z fochem.

Zawodniczki chyba chcą usiąść.

Murawa na stadionie to był istny dywan. Biały kolor ze zdjęcia to na szczęście nie śnieg!

Bardzo dobra i duża kiełba w cenie 50 Kc.

Ciekawe rozwiązanie montażu krzesełek na okrągłym murku, okalającym boisko. Wizualnie fajnie to wyglądało.

Na meczu biletów nie było. Młoda zawodniczka zbierała do puszki kwoty "co łaska".

W tym meczu długo utrzymywał się wynik 0-0. Pierwszą bramkę zdobyły piłkarki z Pragi, po strzale zza pola karnego, za kołnierz bramkarki Banika. Wyrównanie padło w drugiej połowie, także po strzale z dalszej odległości i rykoszecie, który kompletnie zmylił bramkarkę. Niesamowita była końcówka meczu. Przy wyniku 1-1, Banik miał piłkę meczową, ale piłka po strzale z najbliższej odległości trafiła w poprzeczkę i odbiła się przed bramką. Dosłownie minutę później w poprzeczkę trafiły prażanki. Dobitka była jednak skuteczna i to FC Praga wygrał ten mecz 2-1. Mój długi urlop dobiegł końca w czasie którego widziałem 11 meczów w tym na 10 "nowych" stadionach