niedziela, 27 października 2019

Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) - Granica II Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 27.10.2019

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Klasa C Football Center, grupa: Rybnik; Sezon 2019/2020.
Mecz 2019: 77

Zryw Bzie (Jastrzębie Zdrój) - Granica II Ruptawa (Jastrzębie Zdrój)
27.10.2019 (0-0) 9-Poziom Att: 65 H: 14:00 Cena: 0 zł FOT MOV
Stadion Zryw Bzie

Mecz nie był biletowany chociaż z tego stadionu, bilet gospodarzy już posiadam. W ogóle ostatni raz Zrywie byłem w 2012 roku i od jakiegoś czasu planowałem powtórkę. Wybór padł na Derby Jastrzębia. Zryw dopiero co grał mecz derbowy z Żarem tydzień temu, a na rozkładzie mieli już kolejny.

Od czasu mojej poprzedniej wizyty obiekt zyskał przede wszystkim ogrodzenie oraz...

...standardową składaną trybunę metalową.

Trener gospodarzy.

Gospodarze na zielono.

Bramkarz Granicy Dawid Płatkiewicz obronił dwie "setki", oraz w końcówce meczu mało co nie zdobył bramki z rzutu wolnego zza połowy boiska. Wszystkie sytuacje na filmie.

Jak na derby i ładną pogodę widzów co najwyżej średnio na trybunach. Doliczyłem się prawie 70 osób.

W barwach Ruptawy pojawił się na boisku Adam Śmigielski. Niegdyś Ekstraklasa, dzisiaj C-klasa. Pomimo kilku 100% sytuacji, bramki tego dnia nie zdobył.

Zryw Bzie miał na meczu swojego jednego bębniarza, oraz jednego kibica prowadzącego doping.

Piękne zdjęcie na których widać trenerów obu drużyn (Artur Nowak i Józef Cięciała). Piękna fotka z tego względu, iż obydwu szkoleniowców miałem okazję kiedyś poznać i to pierwsza taka sytuacja w moim jeżdżeniu na mecze.

Tam w oddali to chyba Skoczów widać u zboczu Beskidów.

I jeszcze raz o trenerach a w zasadzie o trenerze gości. Tutaj fotka z 2012, gdzie widać szkoleniowca w innej roli. W meczu derbowym...

...wszedł nawet na boisko jako grający trener.

W pierwszej połowie to gospodarze wyglądali korzystniej i mogli prowadzić. Dobrze był jednak dysponowany bramkarz Ruptawy. W drugiej części gry role się odwróciły i to Ruptawa miała już zdecydowaną przewagę. Bramki jednak nie padły. Tym sposobem na stulecie PZPN zaliczyłem już drugi C-klasowy mecz w tym roku z wynikiem 0-0.