poniedziałek, 27 października 2014

Ruch Stanowice - KS Szczerbice 26.10.2014

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 12 kolejki: Klasa C: 2014/2015, grupa: Rybnik.Ruch Stanowice - KS Szczerbice 26.10.2014 (6-4) 9-Poziom 
Att:40 H:14:30 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion Ruch Stanowice 


To moja druga wizyta na meczu na tym obiekcie. Podczas pierwszej wizyty pomimo tego, że nie zaliczyłem całego spotkania, załapałem się na bilet (Link). Tym razem jednak nie było wejściówek.


Polonistą nie jestem ale chyba jest co najmniej jeden błąd w regulaminie klubowym jeżeli chodzi o partykułę "nie".


Efektowna drewniana trybuna na wale ziemnym a'la Wawel Kraków :P. Po prawej widać nawet drogę ewakuacyjną.

Wyjściowy skład gospodarzy liczył tylko dziesięciu zawodników. Co prawda mieli zawodników na ławce rezerwowych ale żaden z nich nie był młodzieżowcem. Przepis podobno mówi, że w podstawowej jedenastce nie może być więcej niż określona ilość starszych zawodników.

Gospodarze na żółto-czarno.


Ponownie mogłem zobaczyć w akcji słynną dziesiątkę klubu ze Szczerbic (Piotrowski Ryszard). Wtedy na moich oczach strzelił 5 bramek! Jeden z kibiców ironicznie stwierdził pod jego adresem, że on ma 200 kilogramów nadwagi. Na to drugi mu odpowiedział... ale 30 bramek jebnął. W niniejszym meczu strzelił tylko trzy bramki :P.Zadaszenie stadionu klubu ze Stanowic. :)

Ciekawe ksywki mieli zawodnicy gospodarzy: Kanar, Żabol oraz Drewno (prawdopodobnie zawodnik ze zdjęcia).

W drugiej połowie zwróciłem uwagę na bramkarza Stanowic, który w swoich interwencjach wyraźnie omijał widoczne bajorko.
Budynek klubowy jest połączony z remizą, gdzie na ścianie widniał taki o to napis.


Koszulek w Stanowicach chyba mają sporo, sugerując się numerem.


Spotkanie dobrze rozpoczęli goście, którzy strzelili dwie bramki na początku meczu. W tym momencie ich bramkarz grał już na czas ile tylko mógł. Gospodarze wzięli się jednak w garść, którzy doprowadzili do wyrównania. Później były dalsze bramki, gdzie wynik zmieniał się następująco: 3-2, 4-2, 4-3 (Gol na filmie), 5-3, 5-4, 6-4 (Gol na filmie). Druga połowa była bardzo ciekawa i emocjonująca, gdzie do końca nie było wiadomo jakim rozstrzygnięciem zakończy się mecz. 5 i 12: takie pozycje zajmują obie drużyny po tej kolejce w 13-zespołowej tabeli.

Suplement: Na koniec sezonu w/w Piotrowski Ryszard z 44 golami został królem strzelców rybnickiej klasy C.

2 komentarze:

  1. gdzie masz te filmy z bramkami ?:D w sensie czy masz z wszystkimi golami ?:d
    pozdro

    OdpowiedzUsuń
  2. a codo ryska to ma tyla bramek bo karne strzela :) kanar zawodnik stanowic ma 19 bram strzelonych i niewykonuje karnych ktorych bylo 5 dla stanowic w tej rundzie czyli liczac co mial by teraz przypuszczalnie 24 zdobyte bramki :D mam nadzieje ze oboje beda do konca walczyc o krola strzelcow podokregu :) a najlepiej bylo by zobaczyc 2 skutecznych napastnikow w wspolnej druzynie jako para napastnikow :D

    OdpowiedzUsuń