sobota, 26 lutego 2022

AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov 26.02.2022 (Hokej na lodzie)

Fotorelacja wraz z opisem z meczu hokeja na lodzie - CHANCE LIGA. Sezon: 2021/2022.

Hala: 31.

AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov 26.02.2022 (0-2) 2-Poziom Hokej na lodzie

Att: 536 H: 17:00 Cena: 100 Kc MOV

Hala AZ Havirov

Ogólnie bilet bez rewelacji. Ma natomiast datę i godzinę zakupu. To chyba pierwszy tego typu bilet w kolekcji.

Hala znajduje się na terenie centrum handlowego, gdzie można bezpłatnie i bez problemu zaparkować.

Piękne są te kasy biletowe, za którymi stoi hala.

Punkty kateringowe znajdowały się poza halą. Można było nabyć min. kiełbę (65 Kc), oraz napoje w specjalnych kubkach klubowych. Kaucja za kubek wynosiła 50 Kc. Kto chciał, mógł sobie kubek zachować.

Jedno z wejść na halę.

Atrakcje dla dzieci.

Hala robi wrażenie wielkością trybun wzdłuż tafli lodu. Ponadto trybuny są bardzo strome.

Zimni stadion w całej okazałości. Strona klubowa podaje pojemność powyżej 5000 widzów. Na ten obiekt polowałem już od co najmniej dwóch lat. W końcu się udało, chociaż miałem na mecz raptem 20 km. W zaliczeniu obiektu utrudnił przede wszystkim Covid.

Stojąc w najwyższym punkcie hali, widok zasłania dach. Trzeba usiąść aby odsłoniła się cała tafla.

Miejsca z ograniczoną widocznością ;).

Sprzeciw przeciw agresji Rosji na Ukrainę.

Ta flaga to chyba zupełny przypadek, ponieważ drużyna gości właśnie gra na co dzień w barwach Ukrainy. W galeriach wcześniejszych meczów, widziałem nawet większą flagę w barwach niebiesko-żółtych.

Pięknie się ogląda mecze z tej wysokości w Hawierzowie. Uważam nawet, iż widok jest lepszy niż w nowej Werk Arenie w Trzyńcu (Mistrz Czech).

Gięta pomimo tego, że bardzo smaczna, ale już niestety jej temperatura w momencie zakupu znacznie opadła.

Ciekawe co ma wspólnego Zubr z naszym Żubrem.

Mecz był ciekawy pomimo tego, iż w pierwszych dwóch tercjach nie padły bramki. Kiedy powoli trzecia tercja dobiegała końca, grający w przewadze goście, wyszli na prowadzenie. Bramka padła po strzale z dalszej odległości. Prerov ostatnie wygrał 2-0. Gospodarzom poważnie grozi w tym sezonie spadek z ligi.

Niewątpliwie tą halę jeszcze odwiedzę, zwłaszcza w sezonach zimowych, kiedy piłkarze nie będą grać.