czwartek, 22 czerwca 2023

Start Mszana - LKS Baranowice (Żory) 22.06.2023

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: A-klasa Rybnik - Baraż o awans do Ligi okręgowej - śląska III (Racibórz-Rybnik)

Mecz 2023: 46

Start Mszana - LKS Baranowice (Żory) 22.06.2023 (0-0 k.4-3)

A-klasa Rybnik - Baraż o awans do Ligi okręgowej - śląska III (Racibórz-Rybnik)

Att: 630! H: 18:00 Cena: 6 zł MOV

W tym szablonie trzeci taki bilet trafił do kolekcji.

Chyba tylko z okazji tego meczu i kateringu, zamontowano dach.

W czasie pierwszej połowy meczu, bardzo mocno grzało słońce.

Piwo dostępne w cenie 10 zł, gięta stadionowa w cenie... 20 zł. Przepraszam... ale ostatnio przy takich cenach, przechodzi mi głód na meczach, do momentu przyjazdu do domu.

W Mszanie pojawiła się bardzo liczna grupa fanów z Żor. Wywiesili dwa transparenty. Dopingowali przez cały mecz.

Mszana na biało-czarno. Co ciekawe, nie licząc bramkarza, ich koszulki nie zawierały logo klubu. Ostatnio w niższych ligach jest to coraz większa rzadkość.

W tym sezonie działacze wymyślili sobie, iż w A-klasie raciborskiej i rybnickiej, drużyny z miejsc 2-5 zagrają baraże, wzorem I i II ligi polskiej. Po meczach półfinałowych, właśnie w Mszanie rozegrano finał.

Mecz był transmitowany na platformie YT.

Tylko 5 dni utrzymał się mój rekord frekwencji na meczu drużyn niższych lig, na których byłem. Na meczu było aż 630 widzów.

Fani gości zaprezentowali jedną, ale konkretną oprawę pirotechniczną.

Tę świecę dymną odpalono niemal w tym samym czasie, co główną oprawę.

No i stało się. Po 140 meczach z rzędu na których byłem, przyszedł ten 141 w Mszanie, gdzie nie widziałem bramki. Widowisko w upale nie było porywające. W dodatku stawka meczu była wysoka. Przeczuwałem więc już w przerwie wynik 0-0. Nie oznacza to, że w meczu nie było 100% sytuacji. Moim zdaniem lepszą okazję mieli goście. W jednej akcji w sytuacji sam na sam z brakarzem, piłka jakimś cudem odbiła się od nogi bramkarza i wyszła poza plac gry.

Sędzia po 90 minutach gry, zarządził więc rzuty karne, w czasie których uaktywnili się w końcu fani z Mszany. Wcześniej w czasie gry, mocno ich prowokowali fani gości, krzycząc w ich kierunku min. "po co wy gracie, jak wy kibiców nie macie...", "coście tak cicho". Mszana w czasie karnych odpowiadała min. drugą przyśpiewką, dodając znane słowo na literę K.

Serię karnych rozpoczął bramkarz gości. Bramkarz Mszany obronił strzał. Ten i pozostałe karne na moim filmie na YT.

Serię karnych wygrał Start Mszana 4-3 i z trzeciego miejsca, klub awansował do okręgówki, obok ekipy ze Stanowic.

Puchar z okazji awansu a w tle We are the Champions.

Jeszcze zdjęcie z piłkarzami i do domu :P.