Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Liga okręgowa śląska VI (Skoczów-Żywiec).
Mecz 2023: 40

Stadion nr 534

GKS Radziechowy-Wieprz - Spójnia Zebrzydowice 08.06.2023 (3-0) 6-Poziom

Att: 160 H: 17:00 Cena: 10 zł MOV

Wielkie brawa dla klubu za wykonanie biletu. Na każdy mecz jest logo danego rywala. Ponadto wejściówka jest osłonięta twardą folią. Dodatkową ochroną biletu w niższych ligach, do tej pory spotkałem się tylko na meczu CKS Czeladź. Podobnie jak w Czeladzi w przerwie losowano nagrody, ale tym razem nic nie wygrałem.

Miałem przedmeczową zagwozdkę odnośnie klubu gospodarzy. Najpierw sprawdziłem, iż dwuczłonowa nazwa Radziechowy-Wieprz to nazwa Gminy, w skład której wchodzi także parę innych sołectw. Drugą niewiadomą było położenie stadionu. Okazało się, iż obiekt położony jest nie w Radziechowach, a w Wieprzu. Powyżej dokładnie obrazują to mapy z portalu e-mapa.net. Tym sposobem w Wieprzu są dwa stadiony. Drugi położony jest przy ulicy Nad Sołą, gdzie chyba grają rezerwy klubu.

Stadion położony jest tuż obok Urzędu Gminy, gdzie jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych dla kibiców.

Wejście na obiekt z ciekawie wykonaną bramą. Dostrzec można min. armatę, czyli symbol Arsenalu Londyn.

Na obiekcie na szczęście nie brakuje miejsc pod dachem. Tego dnia były w cenie takie miejsca.

Efektowna trybuna.

Tutaj chyba jest sektor dla grupy aktywnie dopingującej.

Tablica świetlna to dalej rarytas w polskich niższych ligach.

Gospodarze na biało-niebiesko.

Na pierwszym planie, pierwszy w dziejach klubu obcokrajowiec i to od razu Brazylijczyk. David Santos Rosa, bo o nim mowa, przyszedł do GKS-u z Gilowic. W tym meczu pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Tuż obok stadionu jest stacja kolejowa, więc dojazd na mecz np. z Katowic jest bardzo wygodny.

W czasie pierwszej połowy mocno zaczął padać deszcz. W drugiej połowie meczu, opady ustały.

Bramkarz gospodarzy nie miał zbyt wiele pracy tego dnia.

Opady nieco zmyły środkową linię. Sędzia nie miał zastrzeżeń :P.

Za bramką budynek klubowy i Urząd Gminy. Jeżeli chodzi o catering to w czasie meczu można było kupić piwo i frytki.

Wspomniany Brazylijczyk wszedł na boisku w drugiej połowie. Niczym się nie wyróżnił.

Stroną przeważającą przez całe spotkanie był GKS, ale w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli nawet jednej bramki. Gol na 1-0 padł kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części gry i worek z bramkami się rozwiązał. Spójnia miała jedną bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki w tym meczu, ale piłka poszybowała nad bramką. W ogóle goście bardzo rzadko byli pod bramką przeciwnika. Niespodzianki nie było i lider tabeli pokonał gości z Zebrzydowic 3-0. Był to 42 stadion jaki zaliczyłem w czasie oficjalnego wyjazdowego meczu klubu z Zebrzydowic. Biorąc pod uwagę aktualny skład ligi, to nie byłem na meczu Spójni tylko w Ślemieniu.