Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Liga okręgowa opolska II. Sezon: 2018/2019.

GLKS Włókniarz Kietrz - LZS Stary Ujazd 17.11.2018 (0-4) 6-Poziom
Stadion Miejski (Kietrz)

W drodze na mecz, gdzieś pomiędzy Raciborzem, a Kietrzem.

Kietrz.

W Kietrzu są Kietrzańscy Patrioci.

W Kietrzu nie ma wielu miejsc do zwiedzania. Na zdjęciu urząd a na kolejnej fotce...

...kościół.

Stadion otacza mur, na którym jest sporo malowideł.

Nieczynne kasy biletowe.

Piękna brama główna stadionu w Kietrzu, przy której spotkałem się z dobrze mi znanymi kolegami z branży. Byli to Jacek (W-wa), Jacek (Racibórz) oraz Rafał (Rejowiec Fabryczny).

Nad obiektem góruje flaga klubowa.

Plakat meczowy.

A gdyby tak na każdym stadionie pisuar był przy ławkach rezerwowych.

Drużyna Włókniarza najlepsze lata ma już za sobą. Na przełomie wieków grali bowiem trzy sezony z rzędu na zapleczu pierwszej ligi, czyli ówczesnej Ekstraklasy. Wówczas kietrzanie gościli takie drużyny jak: Śląsk Wrocław, GKS Katowice, Odra Opole, Polonia Bytom, Lechia/Polonia Gdańsk, Hutnik Kraków, Raków Częstochowa, Korona Kielce, ŁKS Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lech Poznań, Wisła Płock i wiele innych znanych klubów.

Po latach świetności pozostał stadion, zwłaszcza z rzucającą się w oko trybuną krytą w stylu angielskim.

Gospodarze na biało - zielono.

Kibice gości zajęli sektor przy płocie.

Tablica świetlna pomimo tego, że była włączona, wynik meczu jak i czas ciągle wskazywały zera. Dopiero w drugiej połowie czas i bramki zaczęły się aktualizować.

Sektor gości.

Przed meczem profil facebookowy informował, iż w czasie tego meczu po raz ostatni będą w użyciu...

...bramki, które pamiętają jeszcze czasy drugiej ligi.

Trybuna basenowa.

Drugie wejście na stadion, od strony krytej.

Kibice gospodarzy prowadzili zorganizowany doping. Wśród nich byli fani Odry Wodzisław, którzy od lat mają sztamę z Kietrzem.

Mecz ciekawie zapowiadał, ze względu na sytuację w powyższej tabeli (źródło: 90minut). Gospodarze podejmowali bowiem lidera ze Starego Ujazdu. Spodziewałem się więc zaciętego pojedynku. Nic bardziej mylnego, ponieważ od początku spotkania, stroną przeważającą byli goście. Ostatecznie Stary Ujazd wygrał to spotkanie aż 4-0 i umocnił się na szczycie tabeli. Kibice gospodarzy jakby przeczuwali wynik meczu, ponieważ frekwencja jakoś nie rzuciła mnie na kolana.