Fotorelacja wraz z opisem z meczu Liga okręgowa 2016/2017, grupa: Katowice IV.

Wyzwolenie Chorzów - Orzeł Miedary 25.03.2017 (1-2) 6-Poziom
Att:40 H:15:30 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion Miejski ul. Lompy (Chorzów)

Oficjalnie stadion jest przy ulicy Lompy. Główne wejście jest jednak od strony ul. Filarowej.

Na meczu AKS-y na tym obiekcie byłem już parę lat temu. Wtedy jednak nie zaliczyłem pełnego meczu. Tym razem nie było spóźnienia ale z kolei nie było sprzedaży biletów, pomimo informacji o cenie na plakacie. Jeżeli szata graficzna się nie zmieniła, wejściówki są bardzo oryginalne, ponieważ są jednymi z mniejszych jakie mam w kolekcji - Link.

Budynek, gdzie przebierali się zawodnicy.

Wyzwolenie na zielono-biało.

Pogoda piękna lecz temperatura minimalnie była za niska.

Z ósmego piętra jest pewnie piękny widok...

... na stadion.

Kibiców mało pojawiło się na meczu. Pewnie wielu tutejszej ludności wybrało derbowy mecz na słynnej Skałce w pobliskich Świętochłowicach, pomiędzy Śląskiem a Lipinami.Oba mecze rozpoczęły się o tej samej porze w ramach tych samych rozgrywek ligowych.

Ale bym sobie rzucił takim młotem :).

Wyzwolenie to klub wielosekcyjny.

Na jednego kibica przypadało wiele wolnych miejsc. Jeden z nich szczególnie rzucił mi się w oko. Młody fan przez pełne 90 minut, chodził po koronie obiektu tam i z powrotem, oczywiście patrząc jednocześnie na plac gry.

W końcówce meczu, wyrównującego gola próbował zdobyć nawet bramkarz chorzowian. Najpierw jednak dwa gole...

...zdobyli goście. Może ich przewaga nie była znacząca ale do przerwy prowadzili 2-0. W drugiej części gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola i jak to była w takich sytuacjach złapali wiatr w żagle, aby zdobyć wyrównującego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1. Tabela: 12 i 4.