sobota, 8 października 2016

Piast Cieszyn - Spójnia Górki Wielkie 08.10.2016

Fotorelacja wraz z opisem z meczu Klasa B 2016/2017, grupa: Skoczów.


Piast Cieszyn - Spójnia Górki Wielkie 08.10.2016 (8-2) 8-Poziom 
Att:45 H:15:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion MOSiR (Cieszyn) 


Jak na B-klasę bilet bardzo drogi, bo zapłacić trzeba było aż 5 zeta. Pierwsza klasa jeżeli chodzi o papier i zawarte informacje na wejściówce.

Plakat meczowy z zabytkami miasta.

Do meczu miałem ponad dwie godziny, więc rozpocząłem zwiedzanie miasta. U góry filmik z meczu z wejściem turystycznym. Na zdjęciu u góry stadion Piasta Cieszyn, a na dole czeskiego IRP Cesky Tesin. Są to być może dwa najbliżej położone kluby na świecie, które leżą w różnych państwach.

Jakiś tam zabytek, niedaleko Wzgórza Zamkowego.

Rotunda z dwudziestozłotówki na Wzgórzu Zamkowym.

Czy także w tym mieście najlepiej drukują mecze?

Rynek.

Słynna Studnia Trzech Braci. Co prawda znajduje się niedaleko rynku, ale trochę trudno tam trafić, nie sprawdzając wcześniej na google.

Kiedy skończyłem zwiedzać, akurat rozpadało się nad Cieszynem. Na szczęście przestało mniej więcej na początku meczu. Na zdjęciu trybuna główna.


Zielona trybuna.
Piast na żółto-niebiesko.Na zdjęciu bramkarz Spójni. Przez kolegów z drużyny był nazywany, jakżeby inaczej bo... Schmeichelem :P. Pomimo tego, że przepuścił 8 goli, to śmiało mógł kandydować do zawodnika meczu. Wybronił chyba z 10 stuprocentówek. Natomiast jego vis a vis przepuścił dwa gole na dwa strzały.

Spójnia zagrała w koszulkach (białe barwy) o wzorze w jakich grała Reprezentacja Polski blisko... 20 lat temu.

Ostatni raz na meczu Piasta na tym stadionie byłem pod koniec sezonu 2013/2014. Wtedy gospodarzom gościnnie pomagał w awansie do ligi okręgowej, wracający w swe rodzinne strony, były reprezentant Polski, Ireneusz Jeleń. Wtedy w niedzielne popołudnie na stadionie pojawiło się 600 widzów! - Link. Dzisiaj na skutek różnych perturbacji, Piast po raz kolejny próbuje aspirować do poziomu na miarę wielkości miasta Cieszyn.Tak się porobiło, że obecnie grają tylko w klasie B, gdzie są zdecydowanym liderem z kompletem zwycięstw. W to sobotnie popołudnie widzów było jednak jak na lekarstwo, bo nieco ponad 40.


W drugiej połowie wszedł na boisko grający trener Piasta.


Zgodnie z przewidywaniami Piast wysoko pokonał ekipę z Górek Wielkich. Pomimo dwóch straconych bramek, zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Na pierwszym dzisiejszym meczu w Havirovie nie mogłem sobie przypomnieć jednego gola. Z tego spotkania wychodziłem natomiast z przekonaniem, że wynik końcowy brzmiał 9-2, lecz było tylko 8-2 :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz