sobota, 28 listopada 2015

Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 28.11.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 19 kolejki: I liga 2015/2016.
Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 28.11.2015 (1-3) 2-Poziom 
Att:700 H:13:00 Cena: 0FOT MOV
Stadion Rozwój Katowice 


Niestety to już ligowe ostatki w roku 2015. Meczów w mojej okolicy jak na lekarstwo, więc zachodzi duże prawdopodobieństwo, że pojedzie się na taki stadion, gdzie się już było na meczu. Tak właśnie było w przypadku Rozwoju, gdzie do ponownej wizyty skłoniło mnie kilka czynników: 1. Darmowe wejście na stadion. 2. Tego weekendu była ostatnia szansa aby zobaczyć w tym roku drugi poziom rozgrywkowy w Polsce (ostatni do kompletu). 3. Na meczu miała się także pojawić Cfetrzana redakcja, więc meczu nie musiałem oglądać sam. Co do biletu to pomimo darmowego wejścia, każdy musiał nabyć wejściówkę, która wskazywała błędną cenę 10 zł. Sam bilet to był niestety marny paragon a'la Piast Gliwice. Z drugiej strony to i tak dobrze, bo podobno kibice którzy później weszli na stadion, otrzymali jakieś przepaski na rękę.Dla potrzeb 1 ligi obiekt musiał zaopatrzyć się w daszek. Jak mówi stare porzekadło stadionowe: Im mniejszy daszek tym więcej podpór dachowych.


Punkt kateringowy jeszcze pusty.


Z cyklu ciekawe projekty inżynierskie: Dach z tyłu trybuny ani nie osłania przed wiatrem i deszczem ani też nie można oglądać zza niego meczu na stojąco, gdyż jest za nisko umocowany.

Panorama stadionu całkiem ładnie wyszła.

Gospodarze w jaskrawo-zielonych strojach.

Z cyklu: Rymy częstochowskie.

Zawodnik gości z nr 31 to Łukasz Hanzel, grał kiedyś w Rozwoju Katowice. Pochodzi z okolic Cieszyna.


W poprzednim sezonie drużyna Rozwoju dosyć niespodziewanie awansowała do 1 ligi, czyli zaplecza Ekstraklasy. W obecnym sezonie idzie im jednak słabo, ponieważ okupują strefę spadkową. Prawdopodobnie byłem świadkiem ostatniego meczu Rozwoju na tym stadionie, ponieważ nie spełnia on wymogów niniejszej ligi min. ze względu na brak oświetlenia. Jak poinformował spiker, wiosną grać będą na stadionie GKS-u Katowice.Numer 11 w drużynie gości to Łukasz Moneta, który pochodzi spod Raciborza. Ma za sobą debiut w pierwszej drużynie Legii Warszawa. W tym meczu wpisał się także na listę strzelców.Na prowadzenie 1-0 wyszła w tym meczu drużyna Rozwoju. Przez moment był jednak błąd na tablicy świetlnej.


W przerwie meczu w kolejce po kiełbę, słyszałem jak rozmawiają między sobą jacyś młodzieńcy w języku niemieckim. Kiedy się odwróciłem to zauważyłem, że mieli ubrane szaliki Rozwoju. :P


Na zdjęciu z numerem 28, Kamil Adamek z Kaczyc, który właśnie strzela gola na 2-1 dla gości.Symulacja a'la Liga Mistrzów.

Mecz ten rozegrano dzień po jubileuszu 90-lecia klubu z Katowic. Pewnie też z tego powodu zarząd Rozwoju postanowił wpuścić kibiców za darmo, licząc na piłkarskie święto pod koniec roku. Początek meczu rozpoczął się dobrze dla gospodarzy którzy po strzale głową wyszli na prowadzenie. Przed przerwą był jednak remis, po ładnie wykonanym rzucie wolnym (bramka na moim filmie autorstwa w/w Hanzela). Po przerwie przewaga gości była już znaczna, co zaznaczyli kolejnymi golami (w/w Adamek i Moneta). Ostatecznie mecz, który nieco przypominał rozgrywki niższych lig, zakończył się wynikiem 1-3. Wszystkie trzy gole dla dalekich Suwałk strzelili zawodnicy z mojego rejonu. Jubileusz klubu z Katowic nie wypadł pomyślnie, ale i tak powinni się cieszyć, ponieważ na tak wysokim poziomie rozgrywkowym nie grali w swojej historii.

Zimę obie drużyny spędzą na miejscach: 17 i 16, czyli był to tzw. mecz o 6 punktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz