Fotorelacja wraz z opisem z meczu 19 kolejki: Ekstraklasa 2015/2016.

Piast Gliwice - Cracovia Kraków 05.12.2015 (2-2) 1-Poziom
Att:6006 H:18:00 Cena: 18 zł FOT MOV
Stadion Piast Gliwice

Z okazji tego meczu, skorzystałem z kupna biletu w internecie, a następnie z samodzielnego wydruku. Szata graficzna nie różni się od tego co w kasie, natomiast papier miałem zdecydowanie lepszy. Ponadto kupując wcześniej w necie można w końcu wiele zaoszczędzić, bo zawsze mecze Piasta były jak dla mnie drogie. Nie trzeba także wyrabiać karty kibica aby samemu kupić wejściówkę.

Pierwotnie tego dnia miałem wylądować w Trnavie na Spartaku, ale dalsze wojaże odłożyłem jednak do wiosny. Na Piaście byłem co prawda już nie raz, ale tym razem był konkretny powód, aby znowu odwiedzić ten klub. Gospodarze przystępowali do tego meczu jako zdecydowany lider Ekstraklasy, natomiast Cracovia także była wysoko, bo na trzeciej pozycji. Po środku natomiast była Legia.

Powiem tylko tyle, że dało się zjeść. :)

A to już zapowiedź przedostatniej kolejki jesiennej.

Mecz rozegrano dzień przed Mikołajkami, to też na meczu nie zabrakło Świętego. Piast wystąpił na czerwono - niebiesko.

Młyn w czapkach Mikołaja.

Krakusy szczelnie wypełnili swój sektor. "Tylko Pasy, Tylko Cracovia" niosło się wielokrotnie po stadionie.

Jeszcze do niedawna trenerem Piasta był Hiszpan i wielu Hiszpanów było w tej drużynie. Obecnie trenerem jest słynny Czech Latal, a o sile zespołu stanowią właśnie Czesi: Vacek i Nespor. Na zdjęciu transparent z prośbą o podarowanie koszulek od w/w czeskich piłkarzy.

Cracovia przyjechała do Gliwic bez swojego młodego reprezentanta Polski, czyli Kapustki. Podobno został dzień wcześniej pobity na dyskotece.

W/w Vacek oraz Słowak Mraz.

Od początku wyższą mądrość w grze prezentowali gości, co wystarczyło do zdobycia gola. Jeszcze przed przerwą trochę nieoczekiwanie Piast wyrównał po golu samobójczym (gol na filmie). Po przerwie było na odwrót. Piast przeważał i wyszedł na prowadzenie, ale po 4 minutach był już remis. Sprawiedliwym wynikiem 2-2 zakończyło się to ciekawe spotkanie. Tabela: 1 i 3. Remis był idealny dla Legii, która wygrała w Krakowie z Wisłą i ma już tylko 5 punktów straty do Piasta.