poniedziałek, 25 maja 2015

Soła Oświęcim - Poprad Muszyna 24.05.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 31 kolejki: III liga 2014/2015, grupa: małopolsko-świętokrzyska.

Soła Oświęcim - Poprad Muszyna 24.05.2015 (1-1) 4-Poziom
Att:180 H:15:00 Cena: 8 FOT MOV
Stadion im. Braci Kisielińskich (Oświęcim)

Miejscowa promocja: Kto zakupił droższą o dwa złote wersję biletu normalnego to otrzymał kiełbę gratis!

Na zdjęciu widać gdzie kończyły się moje trzy ostatnie, bardziej dogłębne wizyty w Oświęcimiu. Tym razem zupełnie przypadkiem odkryłem, iż w tym mieście jest...

...całkiem ładny rynek. Głównym celem wizyty był oczywiście...

...mecz. W tym mieście, dwa poziomy niżej funkcjonuje chyba bardziej znana Unia. Po długim namyśle zdecydowałem, iż w Oświęcimiu najpierw zobaczę Sołę. Co ciekawe Soła jest o wiele starszym klubem niż Unia.

Wyjście ale dokąd?

Pokaźnej wielkości płot w sektorze gości.

Aż mnie korciło aby coś pomajstrować ze stadionowymi jupiterami. Tutaj kibic może sobie sam włączyć światło, jak we własnym domu.

Ładne stroje mieli gospodarze. Zawsze podobały mi się pionowe pasy z obowiązkowo białym kolorem.

Poprad to nazwa klubu z Muszyny. Poprad to także miasto na Słowacji. Oba te miasta dzieli w linii prostej jakieś 50 km. O wiele więcej kilometrów mieli jednak do pokonania piłkarze Muszyny na mecz, bo aż prawie 200 km. Jak na czwarty poziom to bardzo dużo.

Wcześniej parę razy zdarzyło mi się przejeżdżać przez Oświęcim, a z widocznej w tle drogi ładnie było widać stadion Soły.

Oczywiście znalazło się kilku fanów, którym żal kilka złotych aby wesprzeć klub. Wolą oglądać mecz na stojąco przez siatkę.

III Liga. :)

Dym z grilla nieustannie kierował się w stronę boiska. Sędzia mógł śmiało przerwać mecz, a następnie doliczyć z 8 minut.

Trybuna z ławkami jest mało komfortowa. Sporo boiska zasłaniają ławki rezerwowych.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. W pierwszej połowie potwierdzili optyczną przewagę golem na 1-0 po ładnym strzale z 20 metrów. W drugiej połowie Soła w wielu sytuacjach grała na czas i swoją szansę zwietrzyli goście. W 90 minucie padła wyrównująca bramka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. W samej końcówce Soła zmarnowała jeszcze dogodną sytuację. Wynik końcowy 1-1. Pozycje w tabeli: 2 i 15.