sobota, 16 maja 2015

FC Kopřivnice - Lokomotiva Suchdol n.Odrou 16.05.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 21 kolejki: Moravskoslezský kraj -  I.B třída sk.D muži. Sezon: 2014/2015.

FC Kopřivnice - Lokomotiva Suchdol n.Odrou 16.05.2015 (3-0) 7-Poziom-Czechy 
Att:55 H:17:00 Cena: 20Kc FOT MOV
Stadion FC KopřivniceW drodze na mecz zwiedziłem kilka ciekawych miejsc. Najpierw był to rynek we Frydku-Mistku. Następnie zamek w miejscowości Hukvaldy (zdjęcie) z którego...

...ładnie było widać Koprivnice.

Centrum miasta Koprivnice, gdzie znajduje się...

...kościół św. Bartłomieja.

W Koprivnicy byłem drugi raz. Podczas poprzedniej wizyty w 2010 roku, zwiedziłem muzeum słynnej marki samochodowej Tatra.

Właśnie w tej miejscowości produkowane były/są słynne auta, które chociażby wygrywały rajd Paryż-Dakar.

Z Koprivnicy pochodzi także słynny lekkoatleta i rekordzista olimpijski, Emil Zatopek. Jego wystawa znajduje się w tym samym budynku co muzeum Tatry.

Na stadion da się wejść za darmo od strony skateparku, który znajduje się...

...na przeciwko trybuny krytej.

Trybuna główna z budynkiem klubowym oraz...

...knajpa pod trybuną krytą.

Na stadionie w kilku miejscach wisiało logo Tatry.

Gospodarze na niebiesko-czarno.
Obiekt wyposażony jest w bieżnię lekkoatletyczną oraz tor żużlowy. Efektem tego stanu rzeczy jest bardzo duża odległość od pierwszego rzędu trybuny krytej do boiska. Chyba wcześniej nie byłem na takim stadionie aby odległość była jeszcze większa, jeżeli chodzi o trybuny wzdłuż linii bocznej boiska.

Kilku fanów prowadziło czynny doping w czasie meczu. Ich wodzirej wyposażony był w megafon!

23-tysięczne miasto i na meczu kilkunastu widzów? Trochę słabo. Wielu kibiców wybrało tego dnia półfinałowy mecz czeskich hokeistów w Mistrzostwach Świata w Czechach. Spotkanie to zakończyło się około 20 minuty meczu w Koprivnicy, przez co pod koniec pierwszej połowy frekwencja wzrosła do około 55 widzów.

Jeżeli google nie kłamie, to płyta boiska ma wymiary na poziomie najwyższych lig.Boisko w Koprivnicy jest przepięknie położone u zboczu gór.Na meczu widziałem Pana Waldemara w roli porządkowego. Co ciekawe, zarzucał nawet dopingiem wśród miejscowych kibiców.


Siódmy poziom rozgrywkowy i 4 flagi to bardzo dobry wynik!


Pozostałości po torze żużlowym.


Pierwsza połowa była dosyć ciekawa, która szybko minęła. Ta część gry zakończyła się wynikiem 3-0 . Pierwszy i drugi gol jest dostępny na moim filmie. Szczególnie ładna była druga bramka strzelona z rzutu wolnego. W drugiej połowie gospodarze oddali nieco pola gry, ale gości nie było stać nawet na jednego gola. Ich ataki były nieudolne przez co druga część gry niemiłosiernie się dłużyła. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie. Pozycje w tabeli: 7 i 14 (ostatnia).
Po meczu odwiedziłem jeszcze pobliską miejscowość Stramberk, gdzie znajduje się zamek w kształcie latarni morskiej. Miejscowość ta jest bardzo malownicza (zdjęcie tego nie oddaje) i słynie z miejscowego przysmaku na bazie piernika tzn. Stramberskich uszy. Produkt ten zachwalał nawet sam Makłowicz w jednym z odcinków jego programu, który był kręcony w tej miejscowości i pozostałych miejscach, które dzisiaj odwiedziłem.

1 komentarz:

  1. Byłem tam na finale Indywidualnych Mistrzostw Czech na żużlu. Był to bodajże 2003 lub 2004 rok. Widać stadion trochę podupadł przez te ponad 10 lat.

    OdpowiedzUsuń