niedziela, 17 maja 2015

Morcinek Kaczyce - Spójnia Zebrzydowice 17.05.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 20 kolejki: Klasa A 2014/2015, grupa: Skoczów.

Morcinek Kaczyce - Spójnia Zebrzydowice 17.05.2015 (2-1) 7-Poziom 
Att:200 H:16:00 Cena: 5zł FOT MOV
Stadion Morcinek Kaczyce


Derby Gminy Zebrzydowice ze Śląska Cieszyńskiego w skoczowskiej klasie A w ostatnich kilkunastu sezonach kojarzyły się raczej z meczami pomiędzy Spójnią Zebrzydowice a LKS Kończycami Małymi. Od tego sezonu, po spadku Morcinka Kaczyce z ligi okręgowej, kibice z tej gminy mogą delektować się aż potrójnymi derbami. Jesienią niestety nie byłem na meczu Spójnia-Morcinek. Wtedy padł wynik 1-1.Atmosfera przedmeczowa przypominała festyn, chociażby z powodu pięknej pogody i głośnej muzyki min. w rytmach Disco-Polo.


Funkcjonariusze nie akceptowali hasła: "Nie ma futbolu bez alkoholu".

Zawodnicy wychodzili na boisko z żakami obu drużyn.

Morcinek Kaczyce na żółto-czarno.


Zdjęcie meczu. :)


Przeciwko Morcinkowi Kaczyce zagrał Morcinek Piotr, bramkarz Spójni.Trener zebrzydowickich żaków Irek Prostacki to zasłużony zawodnik Spójni. Był zawsze czołowym zawodnikiem ligi, w czym nie przeszkadzało mu brak prawej ręki.


Sektor gości był pusty, co nie oznaczało że nie było wielu kibiców z Zebrzydowic.


Jak na warunki A-klasowe, sporo widzów pofatygowało się tego dnia na mecz. Doliczyłem się ich około dwustu.

Spotkanie było "żywym" widowiskiem, które zakończyło się wynikiem 2-1. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, po dośrodkowaniu i strzale głową. Po przerwie dwa silne ciosy w postaci strzałów zadali jednak gospodarze i mecz derbowy zakończył się zwycięstwem Morcinka 2-1. Z przebiegu gry spotkanie powinno się zakończyć remisem. Pozycje w tabeli: 4 i 1.

Jeżeli chodzi o oficjalne mecze, stadion Morcinka, to dwudziesty obiekt, z którego oglądałem na wyjeździe Spójnię Zebrzydowice.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz