sobota, 30 maja 2015

Piast Ożarowice - Górnik Bobrowniki Śląskie (Tarnowskie Góry) 30.05.2015

Fotorelacja wraz z opisem z meczu 25 kolejki: Klasa A 2014/2015, grupa: Bytom.

Piast Ożarowice - Górnik Bobrowniki Śląskie (Tarnowskie Góry) 30.05.2015 (1-3) 7-Poziom
Att:55 H:17:00 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion Piast Ożarowice

Tutejsze plakaty meczowe to pierwsza klasa.

Stare boisko Piasta Ożarowice, a na nim...

...ławki rezerwowych z krzeseł autobusowych.

Nieopodal nowego i starego boiska.

Głównym magnesem przyjazdu na mecz Piasta była także chęć obserwacji startujących samolotów z okolicznego międzynarodowego lotniska Katowice-Pyrzowice. Główne boisko Piasta znajduje się jakieś 1km od progu pasa startowego.

Wizz Air (Airbus A320, Reg.: HA-LYL)

Budynek klubowy ma przeszklenia niczym SkyBoxy na Stadionie Narodowym. :)

Przed meczem byłem przekonany, iż nowe główne boisko w Ożarowicach ma sztuczną trawę. Na szczęście okazało się, iż nawierzchnia jest jednak z naturalnej trawy.

Po raz pierwszy pojawiłem się na meczu w Podokręgu Bytom, biorąc pod uwagę mecze od A klasy w dół.

Gospodarze na zielono-czarno.

W oddali stanowisko spotterskie, a w czasie meczów jedyna trybuna kryta, z której można oglądać mecze.

Widok ze wspomnianego stanowiska spotterskiego.

W postach z rundy wiosennej dużo jest o kiepskiej pogodzie w czasie meczów. W czasie poprzedniego spotkania w Kryrach było zimno i wietrznie ale już nie chciałem marudzić. W Ożarowicach jednak porządnie się zdenerwowałem. Tego dnia cały dzień była piękna pogoda. Kiedy jednak rozpoczął się mecz przyszły obfite opady deszczu. Za bardzo nie było się gdzie schować więc ostatnie 5 minut pierwszej połowy oglądałem z auta. Po przerwie na szczęście się wypogodziło.

W oddali wspomniane powyżej stare boisko Piasta, a nieco bliżej płyta ruina, na którym ma być sztuczna nawierzchnia.

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej trybunie krytej (zdjęcie). Z kolei stojący obok kibic bardzo pozazdrościł mi mojej pelerynki, która debiutowała w czasie tego meczu. :)

Goście od początku mieli przewagę co potwierdzili golem. Bramka była kuriozalna. Bramkarz gospodarzy źle ocenił lot piłki przy rzucie wolnym, która przy pomocy silnego wiatru wpadła bezpośrednio do bramki. Gdyby chociaż trochę interesował się lotnictwem to by wiedział, że w Gminie Ożarowice z reguły wiatr wieje od strony zachodniej, a tak właśnie było przy strzelonej bramce. Po przerwie niespodziewanie wyrównali gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale od poprzeczki (Gol na moim filmie). Goście byli jednak lepsi w tym meczu co potwierdzili kolejnymi dwoma trafieniami. Wynik końcowy 1-3. Pozycje w tabeli: 11 i 3.

Chyba już więcej nie będę jeździł na mecze w pobliżu lotnisk :P. Fan piłki jak i lotnictwa niestety nie potrafi się wtedy skupić do końca na żadnej z tych rzeczy. Na zdjęciu samolot Boeing 737-530 linii Lufthansa (Reg.: D-ABIU).