niedziela, 28 stycznia 2024

TJ Sokol Poruba (Ostrava) - Handball club Zlin 28.01.2024 (Piłka ręczna)

Fotorelacja wraz z opisem z meczu piłki ręcznej kobiet: MOL Liga.

TJ Sokol Poruba (Ostrava) - Handball club Zlin 28.01.2024 (25-27) 1-Poziom (Piłka ręczna)

Att: 200 H: 16:00 Cena: 100 Kc MOV

Hala Sareza (Ostrava)

Wiedziałem, że żeńska drużyna piłki ręcznej z Poruby ma fajne bilety, co było jednym z powodów wizyty.

Drugim powodem była jedna z najbardziej znanych ostrawskich hal, gdzie grają piłkarki ręczne z Poruby. Mowa tutaj o Sarezie. Co ciekawe, hala nie leży w dzielnicy Poruba. Obiekt jest położony obok stadionu piłkarskiego Lokomotivy Ostrava w północnej części miasta. Jakiś czas temu klub Lokomotiva przestał istnieć, ponieważ dzień przed jednym z meczów... ktoś ukradł bramki. Na szczęście udało mi się zaliczyć w porę ten stadion.

W tej hali i tej największej w Ostravie w Witkowicach, rozegrano w 2004 roku Mistrzostwa Europy w Futsalu.

Wejście na halę jest od strony parku. Jednocześnie zachęcał napis Restauracja u Dżina.

W tej hali grają także min. siatkarze z najwyższej ligi czeskiej.

Zakup programu uprawniał do losowania nagród.

W lidze są także słowackie kluby.

Fanki drużyny gości.

Gospodynie w ciemniejszych strojach.

Gwiazda gospodyń, czyli Sheila Hiraldo z Puerto Rico.

Dybalova ;).

Na szczęście ta zawodniczka rzucała lewą ręką.

Obie drużny przed meczem okupują dolne rejony tabeli.

Gospodynie w pewnym momencie prowadziły już 11-6 ale pierwsza połowa zakończyła się tylko jednobramkowym prowadzeniem z ich strony. W drugiej połowie lepiej zagrała drużyna gości, wygrywając dwoma bramkami tj. 25-27. Ostatnia bramka meczu, rzucona przez Zlin, została zdobyta na sekundę przed końcem meczu.