Fotorelacja wraz z opisem z meczu: B-klasa Racibórz.

Mecz 2022: 130

Naprzód 37 Krzyżkowice (Pszów) - LKS Górki Śląskie 13.11.2022 (2-3) 8-Poziom

Att: 85 H: 13:30 Cena: 5 zł MOV

Tej jesieni zrobiłem dokładny research odwiedzonych, lokalnych klubów, gdzie nie zdobyłem biletu, a obecnie prawdopodobnie są dostępne. Właśnie takim klubem był Naprzód, który odwiedziłem, wracając z meczu...

... Meksyku w Lyskach. W połowie drogi na mecz, musiałem posilić się tradycyjnym śląskim, niedzielnym obiadem.

Obiekt ładnie się prezentuje. W oczy rzuca się na pewno fajna trybuna i logo olimpijskie.

Podobno ta trybuna została przeniesiona ze stadionu Górnika Pszów. Kiedyś Górnik to był wielki klub, który w Pucharze Polski pokonał nawet Lecha Poznań. Dzisiaj nawet nie jest najlepszą drużyną w... Pszowie. Krzyżkowice bowiem grają w B-klasie, a Górnik w C-klasie (lider tabeli).

Krzyżkowice w czerwono-czarnych koszulkach.

Jeden ze starszych kibiców przyznał, iż sędzia nie powinien dopuścić do meczu, ponieważ stroje obu drużyn są bardzo podobne.

Zestaw kibica z pobliskiej Żabki.

Taka tablica powinna być standardem na meczach niższych lig w Polsce.

Był to mecz drużyn z czuba tabeli w którym lepsi okazali się goście. Wynik zmieniał się następująco: 0-1, 0-2, 1-2 (bramka z akcji - link), 1-3, 2-3. We wcześniejszych ośmiu meczach gospodarze nie ponieśli porażki i passa została przerwana.