Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Sparing.

Ground nr 495

LKS Wisła Wielka - Wilamowiczanka Wilamowice 06.03.2022 (8-2) Sparing

Att: 10 H: 15:00 Cena: 0 zł MOV

Stadion Piast przy ZS nr 1 (Pszczyna)

Co się stało, że pojechałem na mecz sparingowy, za którymi nie przepadam? W dodatku ruszyła chociażby A-klasa rybnicka, więc miałem gdzie jechać. Powodem był stadion, jeden z bliżej niezaliczonych od odmu, którego można odhaczyć tylko w czasie zimowych sparingów. Odkąd serwis beskidzka piłka przestał funkcjonować, trudno mi było na czas znaleźć informacje o sparingach min. na stadionie Piasta w Pszczynie. Dosłownie kilka godzin przed meczem na facebooku Wisły Wielkiej, przypadkiem znalazłem informację o sparingu. Skorzystałem więc chyba z ostatniej szansy tej zimy.

Mecz rozegrano na sztucznej trawie. Wyglądała nieco inaczej, niż wszystkie inne sztuczne płyty, które widziałem. W dodatku nie wydobywał się ten nieprzyjemny zapach plastiku.

Płytę boiska odróżniał duży napis PZU, na środku boiska.

Obok boiska stała chyba oczyszczalnia ścieków, wraz z efektowną trybuną. Niestety wstęp był zabroniony.

Wisła Wielka w czerwonych... bluzach. Niestety nie założyli koszulek meczowych, nad czym ubolewam, ilekroć jestem na danym sparingu.

Ale musi być piękny widok z tych dwóch balkoników VIP-owskich. Szkoda, że więcej ich tutaj nie wybudowano.

Wisła Wielka (podokręg Tychy) grająca w lidze okręgowej, podejmowała Wilamowiczankę (A-klasa Bielsko-Biała), okupującą dolne rejony tabeli. Faworyta przed meczem chyba nie było trudno wskazać. Właśnie to przewaga Wisły zarysowała się na początku meczu, ale to w Wilamowiczanka wyszła na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, błędzie bramkarza i dobitce (film). Do przerwy było jednak 2-1 dla Wisły. Na początku drugiej połowy, ponownie nieoczekiwanie A-klasowcy zdobyli bramkę i zrobiło się 2-2. Mecz  się względnie wyrównał, aż do około 70 minuty. Wtedy stało się coś zupełnie nieoczekiwanego, nieprzewidywalnego. Wisła Wielka włączyła jakiś przycisk Donalda Tuska (wysokie ceny, niskie ceny) i nagle zaczęły padać bramki jedna za drugą. Sześć goli Wisła zdobyła w końcówce, z czego połowę w kuriozalnych sytuacjach. Wynik końcowy 8-2!