Fotorelacja wraz z opisem z meczu: A-klasa Tychy. Sezon: 2021/2022.

Mecz 2021: 67

Ground nr 487

LKS Frydek - Sokół Wola 17.10.2021 (2-4) 7-Poziom

Att: 300 H: 15:30 Cena: 0 zł MOV

W 2015 roku dostałem zaproszenie na mecz do Frydka. Trochę to trwało, ale w końcu wyruszyłem w drogę. Czekałem jednak, aż znowu odbędą się słynne derby Frydek-Wola, które po paru latach przerwy, powróciły od tego sezonu.

Na godzinę przed meczem, mało kto kręcił się obok stadionu. Na szczęście z...

...nagłośnienia rozbrzmiewała już muzyka.

I tak powinno być wszędzie, bo jeżeli nie ma klubowej knajpy to sklep powinien być tuż obok boiska. Kibice mieli szczęście, ponieważ był otwarty w niedzielę. Sprzedawczyni, utarg dzienny pewnie miała spory.

Te kilka krzesełek w narożniku, miejscowi określali mianem trybuny Żylety. Oglądałem z niej pierwszą połowę.

Zawodnik gospodarzy ćwiczył dośrodkowania w kierunku bramkarza... nad głowami rozgrzewających się kolegów z drużyny.

Frydek na biało.

W pierwszej połowie widowisko kilka razy zakłócał ten o to psiak.

Dopingująca grupa kibiców gości. Mieli dwie flagi, bęben i...

...petardy. Huk po wybuchu jednej z nich spowodował, iż sędzia niemal nie stracił słuchu.

Trudno było policzyć widzów tego dnia. Próbowałem dwa razy i wychodziło za każdym razem około 300. Liczba rewelacyjna, chociaż podobno kiedyś na derby przychodziło nawet 500 osób!

Ciekawy wzór koszulek gospodarzy.

Wielu widzów oglądało mecz poza stadionem.

Fani gości z bębnem.

W drugiej połowie pod stadionem pojawili się "ci co zawsze". Wesoło zrobiło się, kiedy podjechali pod sektor gości. W tym momencie usłyszeli przyśpiewkę na temat niebieskich komuchów. W odpowiedzi na 2 sekundy włączyli syrenę i "koguty" :D.

Gospodarze nie prowadzili nawet sporadycznego dopingu.

Spotkanie było interesujące w którym padło sporo bramek. Cztery z sześciu trafień są dostępne na moim filmie. Wynik meczu zmieniał się następująco: 0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 2-3, 2-4.

Po meczu petardy poleciały na boisko.

Tuż przed powrotem do domu zapytałem jeszcze w budynku klubowym o bilety, których niestety nie było. W czasie meczu była przeprowadzona jedynie szybka zbiórka. Świbie, Ziemięcice no i Frydek to trzy miejscowości, gdzie widziałem najlepsze w tym roku mecze w niższych ligach.