niedziela, 10 października 2021

GKS 1962 II Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Płomień Połomia 10.10.2021

Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Liga okręgowa śląska III (Racibórz-Rybnik). Sezon: 2021/2022.
Mecz 2021: 64

GKS 1962 II Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Płomień Połomia 10.10.2021 (4-3) 6-Poziom

Att: 80 H: 11:00 Cena: 0 zł MOV

Stadion ul. Kasztanowa (Jastrzębie-Zdrój)

W niedzielę w grę wchodził tylko poranny mecz. Na zawody wybrałem się na rowerze, aby urozmaicić sobie nieco dzień meczowy. Stadion bowiem znałem bardzo dobrze. Do pokonania miałem 10 km Żelaznym Szlakiem Rowerowym. W czasie wycieczki napotkałem na zdjęcia do programu kulinarnego, prowadzonego przez Adama Borowicza ;).

Przed kościołem w oddali już wyłania się...

...stadion.

Obie drużyny założyły zbyt podobne do siebie koszulki. Konieczna była więc...

...zmiana u gospodarzy, co było powodem opóźnienia zawodów.

Bramkarz GKS-u, nie popisał się przy jednej z bramek. Więcej w podsumowaniu.

Wcześniej w tym miejscu był dawny stadion GKS-u z jednym boiskiem, obróconym o 90 stopni. Całkiem niedawno trybuny zlikwidowano, plac gry poszerzono, na którym udało się zmieścić dwie płyty do gry. Na zdjęciu widać ślad po poszerzeniu, gdzie murawa ma inny kolor.

Spotkanie miało ciekawy przebieg. Już w pierwszej minucie, po dużym błędzie obrony, 1-0 prowadzili goście. Cóż z tego skoro do przerwy było 3-1 dla jastrzębian. W drugiej części gry, goście dwukrotnie łapali kontakt tj. na 3-2 i 4-3. Szczególnie piękny był gol na 4-3 dla Połomii, bo strzelony z połowy boiska, tuż po wznowieniu gry. Piłka przelobowała bramkarza GKS-u. Była to za razem ostatnia bramka meczu. Wynik końcowy 4-3.