Czechy - Holandia 03.12.2019 (3-2) Mecz Towarzyski (Futsal)

W Karvinie nie ma drużyny futsalowej na wyższym poziomie. Przyjechała jednak do tego miasta Reprezentacja Czech, więc trzeba było skorzystać.

Mecz zaplanowano w hali piłkarzy ręcznych.

Hala w Karvinie to dziwny obiekt. Aby wejść na obie trybuny trzeba przejść przez... knajpę. W knajpie znajduje się także okienko kasowe, które było zamknięte. Dopiero po chwili zauważyłem, że bilet tego dnia sprzedawały kasjerki siedzące przed kasą jak na zdjęciu.

Dziwny bilet wejściowy ponieważ data i cena znajdowała się tylko z boku wejściówki, który był odrywany.

Jeden z zawodników kadry Czech reprezentował klub z Bielsko-Białej.

Wymiary bramek i boiska do futsalu są chyba identyczne jak do piłki ręcznej. Boisko wymaga tylko minimalnych modyfikacji :D.

Czesi na biało.

Przed meczem oczywiście były hymny.

Bramkarz Reprezentacji Czech zapuszczał się na połowę przeciwnika, gdzie często oddawał strzały na bramkę Holendrów. Bramki tego dnia nie zdobył, ale z programu meczowego wynika, iż ma je w dorobku aż cztery.

Przed meczem można było zaopatrzyć się w darmowe kalendarze. Małe kieszonkowe z napisem Futsal Havirov były na rok 2020, natomiast związkowe Futsalowe na rok... 2019. Z racji tego, że mamy grudzień 2019, nazwałbym to małym skandalem!

Ondrej Vahala i jego konto na Insta.

W każdej przerwie w grze z głośników były puszczane przez kilka sekund znane i skoczne utwory muzyczne.

Z przebiegu meczu lepszą drużyną była drużyna Czech. Najpierw długo utrzymywał się wynik 0-0, po czym zupełnie nieoczekiwanie goście rozpaczliwie się broniący, przeprowadzili jeden kontratak i wyszli na prowadzenie. Później wynik zmieniał się następująco: 1-1, 2-1, 2-2 i dopiero na 11 sekund przed końcem Czesi zdobyli bramkę na 3-2.