Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Ekstraklasa Sezon 2019/2020.
Mecz 2019: 90

Piast Gliwice - ŁKS Łódź 15.12.2019 (2-1) 1-Poziom
Att: 3892 H: 12:30 Cena: 40 zł FOT MOV
Stadion Piast Gliwice

Na grudzień nie miałem w planach dalszych wyjazdów, więc wybór na ten weekend był bardzo ograniczony. Był mecz Banika Ostrava ze Spartą Praga, oraz niniejszy w Gliwicach. Obie opcje były za cenę znacznie wyższą, niż do których byłem do tej pory przyzwyczajony. Wybór padł jednak na Gliwice. Chciałem w końcu zobaczyć w czasie domowego meczu drużynę Mistrza Polski, czyli Piasta Gliwice. Dokładnie po 30 latach, śląski klub ponownie zdobył tytuł mistrzowski. Wtedy był to Ruch Chorzów, którego zawodnikiem był... ówczesny trener Piasta, Waldemar Fornalik. Poza zobaczeniem mistrzowskiej drużyny, nigdy wcześniej nie byłem o tak wczesnej porze na meczu Ekstraklasy. Spotkanie zaplanowano już na 12:30.

Stadion na około godzinę przed meczem.

Stadion na 50 minut przed rozpoczęciem imprezy masowej.

Po raz pierwszy na Piaście usłyszałem hymn tego klubu.

Łodzianie na biało-czerwono.

Młyn Piasta wyglądał bardzo skromnie. O wiele lepiej prezentował się...

...sektor gości, zarówno pod względem prowadzonego dopingu i liczby przyjezdnych.

Do ciekawego zdarzenia doszło w pierwszej połowie meczu. Jeden ze sztabowców Piasta dostał dwie żółte kartki w przeciągu kilkunastu sekund i musiał udać się na trybuny.

W bramce ŁKS-u gra obecnie znany ligowiec - Arkadiusz Malarz.

Paulina Baranowska w tym sezonie zadebiutowała jako sędzia w Ekstraklasie. Do tej pory w najwyższej lidze mężczyzn w naszym kraju debiutowały tylko 3 kobiety. Były to: Katarzyna Wierzbowska, Kinga Sieniuk-Mikulska i Monika Mularczyk. Zarówno Katarzyna Wierzbowska (wówczas jeszcze Nadolska), jak i Kinga Seniuk-Mikulksa pełniły rolę sędzi asystentek. Ostatnią sędzią w polskiej ekstraklasie była Monika Mularczyk, która debiut jako arbiter techniczna zaliczyła 20 maja 2015 roku w meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. źródło: prawdafutbolu.pl

Tomasz Jodłowiec (Piast) zdobył w Legii 5 tytułów Mistrza Polski. Kiedy w Warszawie, mówiąc delikatnie był już niepotrzebny, odszedł do Piasta Gliwice... z którym zdobył szóste mistrzostwo!

W przerwie meczu, aby uniknąć kolejek, szybko zszedłem pod trybunę po mecz-doga. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że nie było już kiełbasy. Kasjerka dała cenną radę, aby pójść do kolejnego punktu na drugim końcu trybuny. Problem był taki, iż drogę blokował...

... rękaw dla piłkarzy, oraz grupa przebranych elfów.

Niektórzy kibice oglądali na telefonie fragmenty meczu... na którym byli!

Obu drużynom w czasie meczu chyba sprzyjał wiatr wiejący w tym samym kierunku. W pierwszej połowie lepszy był ŁKS i prowadził 1-0. W drugiej części gry obudził się Piast, który ostatecznie wygrał to spotkanie 2-1.

Był to mój 90-ty i prawdopodobnie ostatni mecz w 2019 roku. Na stulecie PZPN było to spotkanie nr 66.

Oglądając mecz nic nie wskazywało na to, że jestem na stadionie Mistrza Polski. Poza stadionem na jego elewacji był tylko jeden, niezbyt duży baner z napisem Mistrz Polski.