Fotorelacja wraz z opisem z meczu: Okręgowy Puchar Polski (Skoczów)

Mecz 2023: 70

Błyskawica Drogomyśl - Spójnia Zebrzydowice 30.08.2023 (2-2 k. 5-4)

Okręgowy Puchar Polski (Skoczów)

Att: 100 H: 17:00 Cena: 10 zł MOV

Po raptem 4 dniach, znowu pojechałem na ten sam mecz i na tym samym stadionie. Tym razem obie drużyny spotkały się w Okręgowym Pucharze Polski. Wieloletni bilet Błyskawicy w ciągu tych kilku dni nie zmienił się :P.

Oba kluby pozmieniały kolorystykę strojów. Goście na czerwono-czarno.

Cztery dni temu, mocowanie siatki musiało być dwa razy poprawiane tj. przed pierwszą i drugą połową. W czasie tego meczu, sędzia zawahał się chwilę, ale ostatecznie obyło się bez poprawek.

Jak to w Pucharze, oba kluby wystąpiły w okrojonych składach. Bardziej osłabiona była jednak chyba drużyna gospodarzy.

Na meczu było 100 widzów, czyli o 80 mniej, niż cztery dni wcześniej.

Z drugiej połowie, gospodarze zmienili bramkarza. Zaraz po wejściu w jednej sytuacji, obronił trzy groźne strzały. W tym moim dwumeczu, był to chyba już trzeci bramkarz gospodarzy na boisku.

Mecz pięknie ułożył się dla gospodarzy, ponieważ już w pierwszych minutach, po rzucie wolnym, wyszli na prowadzenie. Nie bez winy był tutaj mur i bramkarz. Po przerwie padł drugi gol z wolnego i zrobiło się 2-0. Kiedy pierwsi kibice pewni awansu, kierowali się już w stronę wyjścia, Spójnia w samej końcówce meczu zdobyła dwie bramki. Pierwsza bramka padła po mocnym strzale zza pola karnego, a druga w zamieszaniu pod bramką i strzale do pustej bramki. Co ciekawe, bardzo niewiele brakowało, aby goście zdobyli trzecią bramkę. Po 90 minutach o rozstrzygnięciu zdecydowały więc rzuty karne. W nich lepsi byli jednak gospodarze. Na 10 strzałów jako jedyny pomylił się Marcin Bednarek. Gol na 2-0 i rzuty karne są dostępne tutaj - Link