niedziela, 25 marca 2018

Unia II Turza Śląska - Zgoda Zawada Książęca 25.03.2018

Fotorelacja wraz z opisem z meczu A-klasa (Racibórz). Sezon: 2017/2018.
Mecz 2018: 7

Unia II Turza Śląska - Zgoda Zawada Książęca 25.03.2018 (0-1) 7-Poziom
Att: 50 H: 15:00 Cena: 0zł FOT MOV
Boisko budowlanki (Wodzisław Śląski)


Na niedzielę planowałem wyjazd na mecz do małopolski, aby zaliczyć pewien stadion. Plany jednak odłożyłem o co najmniej kolejne dwa tygodnie, ponieważ otrzymałem informację, iż zostanie rozegrany oficjalny mecz na sztucznym boisku szkoły budowlanej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie raczej są rozgrywane tylko sparingi. Turza przeniosła tam swój mecz ponieważ ich boisko jak i wielu innych klubów, przypomina tej wiosny bajoro. Kiedy inne kluby przekładają mecze, Unia postanowiła grać poza domem. Dzięki temu zaliczyłem stadion, gdzie wcześniej byłem tylko na sparingu.

Co za niespodzianka... catering zamknięty.

Obiekt tylko szkolny, a posiada efektowną trybunę i coś nad trybuną, ale o tym w dalszej części relacji.Unia II na czerwono.Pogoda tego dnia dopisała, tylko odczuwalną temperaturę zaniżał wiatr.
Budynek w którym były szatnie zawodników, został ładnie wykończony, jak przystało na szkołę budowlaną :). 

Po przerwie nastąpiła zmiana trybuny na bieżnię.

Była mowa o efektownej trybunie, nad którą z kolei znajdowała się loża VIP, gdzie...

...przeniosłem się pod koniec meczu. Ludziom to się już w pupach poprzewracało :P aby projektować boiska dla potrzeb A-klasy z miejscami dla widzów za szybą, gdzie jest cieplutko jak w domu.


Tak wygląda widok po obu stronach szyby.

Mecz był kiepski, czego powodem był na pewno wiatr i sztuczna murawa. Piłka na takiej nawierzchni odbijała się wyżej niż na naturalnej trawie, a kopnięta przed siebie, często uciekała i to z wiatrem. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy min. trafili w słupek. W drugiej połowie gra była gorsza niż pierwszych 45-minutach. Kiedy wydawało się, że będzie 0-0, gola zdobyli jednak goście. Bramkarz po interwencji odbił piłkę, ale ponowne uderzenie z kilku metrów, niemal do pustej bramki, przyniosło otwarcie wyniku tego dnia. Wynik końcowy 0-1.

Na koniec dobre info: Temperatura na meczach w końcu idzie w górę. Na zdjęciu termometr, na który natrafiłem w czasie meczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz