sobota, 17 marca 2018

Piast II Gliwice - Śląsk Świętochłowice 17.03.2018

Fotorelacja wraz z opisem z meczu IV liga 2017/2018, grupa: śląska I.
Mecz 2018: 4

Piast II Gliwice - Śląsk Świętochłowice 17.03.2018 (2-3) 5-Poziom
Att: 25 H: 12:00 Cena: 0 zł FOT MOV
Stadion KP Kamień (sztuczna trawa) Rybnik


Przyznać trzeba, że jak końcówkę marca, temperatura w tym roku całkiem znośna :P. Tak na serio to przez te zawirowania pogodowe w niższych ligach, nie odwołano tylko spotkania na sztucznych murawach. Łącznie moja czterogodzinna analiza terminarzy w łeb wzięła i trzeba było brać co jest. Pojechałem więc do słynnego ośrodka w Kamieniu (dzielnica Rybnika). Powtórkę meczową w Kamieniu planowałem od jakiegoś czasu, więc nie był to wyjazd "na siłę".

W drodze na boisko ze sztuczną trawą, minąłem stary stadion z naturalną nawierzchnią i ładną...

...trybuną wbitą w ziemię.

O meczu w Kamieniu dowiedziałem się kilka godzin przed jego rozpoczęciem. W roli gospodarza wystąpiła druga drużyna Piasta Gliwice. Trochę to dziwne, że w mieście drużyny z Ekstraklasy nie było sztucznego boiska, gdzie mogliby zagrać.

Piast na czerwono.

Czas rozpocząć rok z niższymi ligami.


Mecz rozegrano pomarańczową piłką, rzadko spotykaną w niższych ligach.Na sztucznej murawie pozostało jeszcze sporo śniegu.Widzów na meczu było 25. Przy takiej aurze liczyłem po cichu na wynik grubo poniżej 10 :).Było to jedyne rozegrane spotkanie tej kolejki IV ligi śląskiej (grupa I).

Jednym z asystentów była Pani sędzia.


Wiejący wiatr potęgował uczucie zimna. Na krytej podmuchy nie były już tak mocne.Jeszcze chwilę i po indywidualnej akcji padnie gol dla Śląska na 1-3.


W pewnym momencie bramkarz Piasta, przy niekorzystnym wyniku poprosił o... butelkę wody, czym oczywiście wzbudził zdziwienie trybun i kolegów z drużyny. Oprócz tego, sędzia oczywiście nie zarządził przerwy na uzupełnienie płynów w czasie gry.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiała drużyna Śląska. Gol na 0-1 padł po rzucie karnym (film). Przy stanie 0-2, Piast złapał kontakt, ale następnie Śląsk ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz