sobota, 3 września 2016

Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj 03.09.2016

Fotorelacja wraz z opisem z meczu IV liga 2016/2017, grupa: śląska I.


Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj  03.09.2016 (3-1) 5-Poziom 
Att:120 H:11:00 Cena: 0zł FOT MOV
Stadion Slavia Ruda Śląska


Obiekt Slavii jest ładnie położony, w ustronnym miejscu Rudy Śląskiej, wśród drzew.

Coś mnie podkusiło aby przed meczem zajrzeć do budynku klubowego. Już w środku na ścianie wisiała piękna mozaika loga klubowego. Tuż obok wisiały historyczne...

...fotografie. Co ciekawe nikt mnie nie przegonił, a nawet zachęcał do oglądania jeden z pracowników klubu.

Na terenie stadionu są także korty tenisowe.

Lubię "leśne" stadiony.


Stadion ten ze względu na swój kształt, chciałem odwiedzić już jakieś dwa lata temu. W końcu jednak nadszedł dzień wizyty.

Klatka gości.

Stadion Slavii to piękny old school. Połamane krzesełka, trybuny zarośnięte trawą. Korona stadionu ozdobiona jest starodawnym murkiem. Dla odmiany nowoczesna i prosta jak stół jest murawa.


Slavia w żółtych strojach.
Trybuny zarośnięte gęstymi zaroślami.El selekcjonero?Slavia Praga, Slavia Pist, Slavia Orlova, Slavia Ruda Śląska... wszystkie te kluby mają w herbie gwiazdę.Miejscowej publiczności nie było dużo, pomimo tego, że mecz nie był biletowany.


Mecz wygrali gospodarze 3-1, chociaż poziom drużyn był wyrównany. Problem polegał na tym, iż goście nie potrafili skutecznie wykończyć sytuacji podbramkowych. Potwierdzeniem moich słów jest fakt, iż jedyna ich bramka padła z rzutu karnego (film). Na filmie także ładny gol na 1-0 dla Slavii, po strzale zza pola karnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz