Fotorelacja wraz z opisem z meczu III liga 2016/2017, grupa: III.

Unia Turza Śląska - Miedź II Legnica 14.08.2016 (2-1) 4-Poziom
Att:500 H:17:00 Cena: 10FOT MOV
Stadion Unia Turza Śląska

W Turzy Śląskiej na Unii byłem do tej pory dwa razy, ale pamiątki w postaci biletu nie miałem. Od tego sezonu okazja do ponownej wizyty była/jest przednia, ponieważ miejscowy klub z tej niewielkiej, 3-tysięcznej miejscowości gra w III lidze. To tylko jeden poziom niżej od poziomu centralnego. Ponadto rywalem był klub z dalekiej jak na ten poziom Legnicy.

Wejście na obiekt.

W Turzy dla widzów dostępna jest tylko jedna trybuna.

Mecz nagrywało "tylko" trzech kamerzystów.

Miedź II na czerwono.

Oficjalnie na meczu było 500 widzów. Tym razem nie liczyłem w czasie meczu, ale na podstawie zdjęć, liczba ta była chyba poprawna.

Piłkarz gospodarzy Dawid Hanzel z numerem 99, ma za sobą przeszłość w słynnej Odrze Wodzisław. Inni znani piłkarze Turzy, co zagrali w tym meczu, a dawno temu w Ekstraklasie to: Piotr Szymiczek i Dariusz Pawlusiński. Co ciekawe, dopiero w domu odkryłem, iż w tym meczu zagrał też syn Dariusza: Dawid. W wyniku zmian, nie zagrali jednak ani minuty razem.

Z pobliskiego domu można oglądać mecze z okna.

Po lewej wspomniany Hanzel.

Na meczu można było kupić kiełbasę w cenie 7 zł. W kolejce były raptem 3 osoby, w tym jedna i tak bezczelnie wepchała się bez kolejki. Jak można się domyśleć, dzikich tłumów nie było. Polacy albo nie mają takiej mentalności spożywania w czasie meczu, co np. Czesi, albo po prostu wiedzieli, że kiełbasa była za mała w stosunku do ceny.

Budka obserwatorska.

W czasie meczu spiker stwierdził, iż gdyby przed meczem nie przeszły obfite opady deszczu, to widzów byłoby jeszcze więcej. Ja jednak uważam, ze widzowie przestraszyli się... słońca. Gwiazda świeciła przez większość meczu i to prosto w oczy widzów.

Według mnie, nie było zbytnio co notować.

Pierwsza połowa była nudna. Pod koniec pierwszej połowy widowisko ożywił w/w Hanzel, strzelając gola na 1-0 (film). W drugiej połowie widowisko nieco się ożywiło. Padł drugi gol dla gospodarzy z rzutu karnego (film). Najciekawsza była końcówka meczu, kiedy kontaktowego gola zdobyli goście. Ostatecznie wynikiem 2-1 zakończył się mecz.

Za bramą, na terenie obiektu stało tylko jedno auto (zdjęcie). Pewnie ten piękny samochód dostanie najlepszy zawodnik Unii w tym sezonie.

W zaparkowaniu pojazdów jak i we włączeniu się do ruchu w Turzy pomagali strażacy. Policja także była obecna, prawdopodobnie tylko duchem.