poniedziałek, 8 października 2012

Spójnia Landek - Koszarawa Żywiec 07.10.2012

Po słonecznej i ciepłej Wiśle, następnego dnia był zimny i deszczowy Landek, gdzie miejscowa Spójnia jako lider ligi okręgowej podejmował Koszarawę Żywiec.

Spójnia Landek - Koszarawa Żywiec 07.10.2012 (1-1)
6-Poziom Att:70 H:15.00
Cena:5zł
FOT MOV2/3
Stadion Spójnia Landek

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem co nie było takie oczywiste z powodu deszczowej pogody.

Już dawno nie bylem na takim meczu podczas którego przez 90 minut nawet na chwilę nie przestał padać deszcz.

Generalnie już od dawna nie jaram się piłkarzami ale dla jednego robię wyjątek. Tomasz Janik (zdj.) bo o nim mowa to wg mnie prawdziwy fenomen niższych lig. Pierwszy raz grającego w barwach Koszarawy zawodnika widziałem 2 lata temu na meczu w Kaczycach. Później widziałem go w Rogowie w barwach Skałki Żabnica. Wtedy niemal cały mecz zastan
awiałem się gdzie już go widziałem. Obecnie ponownie występuje w Koszarawie chociaż rok temu o ile się nie mylę był na testach w... Elanie Toruń. Zawodnik środka pola, trochę zgarbiony ale o dużej inteligencji. Jeżeli podaje do skrzydłowych i napastników piłki na odległość 20-40m i za każdym razem dochodzą celu to musi mieć duże umiejętności. Do tego przyjęcie piłki, prowadzenie, gra głową a nawet rzuty wolne także są na wysokim poziomie. W niniejszym meczu zaliczył asystę po ładnym lobie a także był bliski zdobycia bramki.
Zawodnik Landeka z nr 8 był niemiłosiernie faulowany w drugiej połowie przez co nie dotrwał do końca meczu. Na filmie jeden z fauli (LINK).
Mecz zakończony wynikiem 1-1. W drugiej połowie spotkanie było o wiele ciekawsze niż w pierwszej. Na szczęście dużego wpływu na przebieg gry nie miała pogoda.