Korfbal Klub Tj Sokol Koblov (Ostrava) - SK RESPO Kutna Hora 10.03.2024 (Korfball)

Fotorelacja wraz z opisem z korfballu: I liga.

Hala znajduje się przy ulicy Sokolskiej w Ostravie, przy szkole elektronicznej.

Załapałem się na końcówkę pierwszego meczu, gdzie Koblov podejmował Brno.

Obiekt posiada bardzo stroną trybunę w tym schody o czym ostrzegał napis.

Gospodarze w ciemniejszych strojach.

Korfball, na którym byłem po raz pierwszy, tylko trochę przypomina koszykówkę. Drużyna jest męsko-żeńska, przy czym w meczu zawodnicy różnych płci nie przeszkadzają sobie w walce o piłkę. Z piłką można też zrobić chyba maksymalnie dwa kroki i przeciwieństwie do koszykówki nie można z nią biec i kozłować. Każdy rzut do kosza punktowany jest za 1 punkt.

Kosze nie mają siatek.

Łeb na karku.

Minęło 7 minut, a w meczu nie padł żaden punkt. Chwilę później było jednak pierwsze trafienie, które nawet nagrałem.

Bardzo przypadła mi do gustu ta szkolna hala. Nie dość, że była to pojemna trybuna z której nawet z pierwszego rzędu był dobry widok, to w dodatku zaprojektowano tutaj cztery balkony na szerokość parkietu.

Nie wiem jakie są zasady w ustalaniu kadr klubów tej dyscypliny sportu, ale na pewno co najmniej jeden zawodnik i zawodniczka z drużyny gości, w pierwszym meczu zagrali w... ekipie gospodarzy.

Drużyna gospodarzy wygrała, co prawda tylko jedną bramką, ale trafienie na 16-15 dla gości padło już w samej końcówce meczu. Ponadto równo z końcową syreną, ostatni i niecelny rzut oddali gospodarze.

Pomiędzy pierwszą i drugą kwartą, oraz trzecią i czwartą kwartą, przerwa trwała minutę. W połowie meczu, przerwa trwała 10 minut. Łącznie z czasem na odpoczynek, mecz trwał godzinę i 5 minut. Miałem więc 25 minut, aby zdążyć na kolejny mecz tego dnia. Do przejechania były tylko 4 km, ale musiałem dojść do pojazdu, a po przyjeździe, znaleźć wolne miejsce do zaparkowania na osiedlu.